Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zakończyła się zbiórka książek w ramach akcji „Do Zaczytania”

Facebook Twitter

Sama akcja jednak się nie kończy. Będzie rozwijana i już kolejne działania zapowiadają pomysłodawczynie tego przedsięwzięcia.

Przypomnijmy zbierane od wydawnictw oraz prywatnych darczyńców książki trafiają do placówek dla niepełnosprawnych, świetlic, przytulisk, szpitali, domów dziecka, gdzie tworzone są i doposażane biblioteczne kąciki.

Mówiła o zbiórce książek naszemu reporterowi Beata Kulczyńska, jedna z koordynatorek. W sumie zebrano kilkadziesiąt kartonów nowych tomów. Akcję wsparły też duże wydawnictwa, część mieszkańców postanowiła podzielić się książkami z domowej półki. Bajki i książeczki dla najmłodszych przynosiły również dzieci. Akcja „Do zaczytania” będzie kontynuowana. Oprócz samej zbiórki, w jej ramach organizowane będą m.in. czytelnicze spotkania w szpitalach i innych ośrodkach.

Dodaje Beata Kulczyńska, która akcję Do Zaczytania stworzyła z aktorką Sylwią Warmus i dziennikarką Zuzanną Suligą. Książki z kolejnych punktów zbiórki i z wydawnictw cały czas spływają, dlatego rozwożenie paczek rozciągnie się pewnie na cały lipiec.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2020