Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zainteresowanie służbą w WOT wzrosło 7-krotnie, informuje śląska brygada

Facebook Twitter

Siedmiokrotny wzrost zainteresowania służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej obserwują kolejne jednostki. Zainteresowanie służbą wojskową jest olbrzymie, informuje również śląska brygada.

W Częstochowie trwa kwalifikacja wojskowa

W stosunku do czasu przed inwazją Rosji na Ukrainę, liczba ochotników zwiększyła się tutaj kilkukrotnie.

Napad Rosji na Ukrainę wyzwolił w Polakach duże zainteresowanie służbą wojskową. Sukcesy tamtejszej obrony terytorialnej spowodowały zmiany postrzegania naszych Wojsk Obrony Terytorialnej i duża część społeczeństwa zrozumiała rolę WOTu, siłę terytorialności, ducha walki, i przekonała się, że lekka piechota rzeczywiście potrafi efektywnie walczyć z czołgami.

Jak dodaje Magdalena Dróżdż, rzecznik 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wszelkie wątpliwości i pytania odnośnie szkoleń i naborów do WOT można kierować do wyspecjalizowanych rekruterów, którzy działają w regionie:

Wszelkie pytania związane ze służbą WOT należy kierować do jednego z naszych rekruterów. To żołnierze ochotnicy, którzy pełnią służbę od co najmniej roku i są gotowi opowiedzieć na każde pytanie dotyczące procesu rekrutacji, służby, korzyści, obowiązków, szkolenia itp.

Szczegółów szukajcie na stronach Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024