Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zainstalowany na A1 odcinkowy pomiar prędkości lawinowo łapie piratów drogowych

Facebook Twitter

Urządzenia działające na trasie od Częstochowy do Piotrkowa Trybunalskiego tylko jednego dnia namierzyły ponad 1300 kierowców, którzy popełnili wykroczenia. 

fot. www.facebook.com/gddkia

System dopiero co ruszył. Pierwszy odcinek – ten 16 kilometrowy od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego działa od ubiegłej środy. Zapewne wielu kierowców jeszcze się nie spodziewa, ze aparatura zbiera większe żniwo niż fotoradar- skoro po 24 godzinach posypało się ponad 1300 mandatów- szacuje się, że w tym miejscu przejeżdża na dobę około 20 tys. aut. Zaskoczonych może być jeszcze o wielu więcej. Od piątku (22.01.) na kolejnym odcinku budowanej autostrady między Kamieńskiem a Częstochową działa drugi odcinkowy pomiar prędkości. Dodam jeszcze, że to pierwsze miejsca w Polsce, gdzie bada się średnią prędkość aut przejeżdżających przez plac budowy.

Tylko na odcinku pod Częstochową, na którym uruchomiono taki system w piątek 22 stycznia, w ciągu ostatnich 3 lat policjanci obsługiwali 645 zdarzeń! 2 osoby zginęły, a 82 zostały ranne (w tym 38 w wypadkach z powodu niedostosowania prędkości).

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj