Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zainaugurowano IV Konkurs Skrzypcowy Muzyki Polskiej im. Wandy Wiłkomirskiej

Facebook Twitter

Teraz rozpoczynają się przesłuchania konkursowe, które potrwają do końca tygodnia. To oczekiwane wydarzenie jest prawdziwym, skrzypcowym świętem w mieście, z udziałem młodych muzyków z różnych stron kraju.

fot. niekverlaan / pixabay.com

Wydarzenie poleca Aleksandra Szwejkowska-Belica, dyrektor konkursu:

Aleksandra Szwejkowska-Belica: Przyjedzie do nas 108 uczestników, jest to ilość satysfakcjonująca, bardzo się cieszymy, tak dużym zainteresowaniem po raz kolejny, bo rzeczywiście w poprzednich edycjach tyle osób przyjeżdżało. Mamy już doświadczenie z poprzednich trzech edycji. W takcie przesłuchań konkursowych chcemy, aby wszyscy Ci młodzi adepci sztuki wiolinistycznej czuli się jak na koncercie, a nie jak na zawodach. Prostu aby z wielką przyjemnością wyszli na scenę i zagrali.

Poziom jest bardzo wysoki, młodzi muzycy prezentują przygotowane utwory w auli Zespołu Szkół Muzycznych im. Żebrowskiego w Częstochowie. Jury będzie miało za zadanie wyłonić najzdolniejszych uczestników:

Aleksandra Szwejkowska-Belica: W poprzednich edycjach poziom był naprawdę wysoki. W tym roku również te zmagania konkursowe będą trudne do oceny – przyznam szczerzę – dlatego, że potem liczą się już tylko niuanse. Pracując w jury tego konkursu zawsze staram się wyłowić takie osobowości artystyczne, czyli też nie zwracam uwagi na jakieś pojedyncze potknięcia ale przede wszystkim szukam serca, które dana osoba wkłada w to granie.

Laureaci konkursu zaprezentują się przed publicznością w koncercie finałowym, w niedzielę 13 listopada. Warto polecić go nie tylko melomanom. Początek o godz. 17.00. W szkole przy ul. Jasnogórskiej trwa tydzień pełen muzyki skrzypcowej:

Aleksandra Szwejkowska-Belica: Bardzo intensywnie przeplatane jest różnymi pięknymi koncertami, warsztatami, różnymi wydarzeniami artystycznymi. To nas bardzo cieszy i to, że młodzież pięknie się rozwija. Publiczność może przyjść na przesłuchania oraz na koncert laureatów w auli Zespołu Szkół Muzycznych.

Konkursowe zmagania skrzypcowe podczas IV Konkursu Muzyki Polskiej, polecała Aleksandra Szwejkowska-Belica.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024