Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zagłębie Lubin vs Raków Częstochowa – czas przerwać złą passę!

Facebook Twitter

Nie o takim początku nowej rundy marzyli piłkarze i kibice Rakowa Częstochowa. Po znakomitej rundzie jesiennej apetyty w klubie zostały rozbudzone, jednak pierwsze kolejki to bolesna weryfikacja. Krzyżowcy przegrali 2 z 3 meczów po wznowieniu rozgrywek, a dodatkowo nie strzelili nawet jednej bramki. Czy przełamanie nastąpi w starciu z Zagłębiem, które również ma swoje problemy?

Zagłębie Lubin

W Lubinie można powiedzieć, że ligowy scenariusz powtarza się co roku. Zagłębie miało niezłą pozycję wyjściową, aby powalczyć przynajmniej o miejsce w europejskich pucharach, które aktualnie zajmuje Raków, jednak już w pierwszych meczach nowej rundy skomplikowało sobie sytuację. Miedziowi rozpoczęli zmagania od zdobycia jednego punktu w 3 spotkaniach, a tym czasie ani razu nie zdobyli gola. W związku z tym są w idealnie takiej samej sytuacji jak Krzyżowcy.

Miedziowi w poniedziałek rozegrali spotkanie wyjazdowe z Wartą, w którym ulegli beniaminkowi 1:0. Jeśli takie wyniki się utrzymają, to z pewnością nikogo nie zdziwi zmiana trenera na gorącym stołku. Obecnie oba zespoły nie trafiły do siatki od czterech spotkań – po trzech w rundzie wiosennej i ostatnim z 2020 roku. Statystyki pokazują jednak, że w historii ich rywalizacji zazwyczaj nie brakowało goli. Ostatnie spotkanie w Lubinie zakończyło się wynikiem 2:2, a ogólnie w każdym pojedynku padł wynik +2,5 bramki.

Zagłębie jest w sporym kryzysie, jednak jak się przełamywać, to na przeciwniku, który również ma swoje problemy.

Statystyki – Zagłębie Lubin:

 • Miedziowi również nie strzelili gola po zimowej przerwie.
 • Zagłębie nie wygrało meczu w rundzie wiosennej.
 • Zagłębie od trzech meczów ligowych nie znalazło drogi do siatki.
 • Miedziowi odpadli w środku poprzedniego tygodnia z Pucharu Polski przeciwko Chojniczance.
 • Zagłębie traci do Rakowa pięć punktów.
 • W 4 ostatnich meczach tych drużyn padł wynik BTTS.
 • Zagłębie przegrało w 2 z 3 ostatnich pojedynków między tymi zespołami.
 • W każdym meczu tych drużyn na boiskach Ekstraklasy padł wynik +2,5 gola.
 • Ostatnie spotkanie tych drużyn w Lubinie zakończyło się wynikiem 2:2.

Raków Częstochowa

Superbet zakłady bukmacherskie po znakomitej rundzie w wykonaniu tego zespołu nie miały wątpliwości, że Raków, to obok Legii czy też Pogoni Szczecin główny kandydat do wygranej w rozgrywkach Ekstraklasy. Początkowe kolejki szybko zweryfikowały te pragnienia, jednak to jest Ekstraklasa i tutaj wszystko może się zmienić. Wystarczy wspomnieć, że obecnie Lech Poznań ma bliżej do spadku, niż Warta, czy też to, że żadna drużyna z czołówki nie wywalczyła trzech punktów w ostatniej kolejce.

Raków ma aktualnie pięć punktów przewagi nad Zagłębiem. Częstochowianie wygrali 2 z 3 ostatnich meczów z tym rywalem, jednak trzeba podkreślić, że w obu przypadkach grali wtedy na swoim boisku.

Podopieczni Marka Papszuna nie zdobyli gola w 4 ostatnich meczach Ekstraklasy. W tym czasie wywalczyli tylko jeden punkt. W rundzie wiosennej Krzyżowcy są najgorszą drużyną w lidze, ponieważ zanotowali komplet porażek. Ostatnie oczko do swojego bilansu dorzucili jeszcze w starciu z Piastem Gliwice, natomiast na zwycięstwo kibice muszą czekać od 13 grudnia, kiedy to wygrali z Jagiellonią.

Raków w przeciwieństwie do Zagłębia Lubin wygrał przynajmniej spotkanie w ramach Pucharu Polski i nadal pozostaje najlepszą ofensywną w Ekstraklasie, pomimo posuchy na dystansie trzech ostatnich rywalizacji.

W ostatniej kolejce Częstochowianie rozczarowali większość typerów zakładów bukmacherskich, ponieważ ich domowe spotkanie z Lechią Gdańsk, która znajdowała się w mocnym kryzysie, zapowiadało się jako pewniak weekendu. Nic bardziej mylnego, to goście triumfowali w tym starciu, co z pewnością sprawiło, że wiele kuponów z Ekstraklasy trafiło do kosza.

Statystyki – Raków:

 • Raków nie zdobył bramki w 4 poprzednich meczach Ekstraklasy.
 • Częstochowianie nie wygrali meczu w rundzie wiosennej.
 • 4 ostatnie mecze tego zespołu to wyniki -2,5 gola w Ekstraklasie.
 • W rundzie wiosennej Raków wygrał tylko jedno spotkanie – w Pucharze Polski.
 • Częstochowianie na bazie aktualnej formy są najgorszą drużyną w Ekstraklasie.
 • Raków przegrał 3 ostatnie mecze ligowe.
 • Z 4 poprzednich rywalizacji Krzyżowcy wywalczyli tylko jeden punkt.
 • Raków przegrał dwa mecze domowe po zimowej przerwie w stosunku 0:1.
 • Ostatnie zwycięstwo Raków zanotował 13 grudnia z Jagiellonią na boiskach Ekstraklasy.
 • Pomimo posuchy w ostatnim czasie – Raków nadal ma najlepszą ofensywę w lidze.

Zakłady bukmacherskie – co obstawiać?

Faworytem tej rywalizacji na podstawie przygotowanych przez analityków zakładów bukmacherskich jest drużyna przyjezdna, czyli Raków. Oba zespoły mają jednak swoje problemy, dlatego też nie można powiedzieć, że zwycięstwo którejś ze stron jest tutaj pewne.

W teorii oba zespoły mają gigantyczne problemy ze zdobywaniem bramek. Zagłębie i Raków nie strzeliły gola w 4 ostatnich spotkaniach ligowych. Czy przełamanie nastąpi podczas niedzielnej rywalizacji? Statystyki bezpośrednie wskazują, że tak powinno być. Jeśli nie weźmiemy pod uwagę aktualnej formy, a tylko liczby z przeszłości, to wszystkie 4 mecze tych drużyn w ostatnim czasie zakończyły się wynikiem +2,5 gola i BTTS. Jakby tego było mało, to ostatni pojedynek w Lubinie to remis 2:2. Na początku sezonu Raków był bardziej overowym zespołem, jednak w poprzednich pojedynkach miał większe tendencje do notowania niskich rezultatów, nawet z liniami -1,5 bramki.

Raków obecnie traci już siedem punktów do lidera, a Zagłębie pięć do strefy gwarantującej udział w europejskich pucharach. Oba zespoły mają swoje cele do zrealizowania, dlatego też można zakładać, że czeka nas bardzo ciekawe widowisko. Pełną ofertę zdarzeń znajdziesz na stronie Superbet zakładów bukmacherskich.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021