Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Żagle czekają! UKS Morka szykuje się na wakacje. W tym roku wcześniej zapisuje dzieci

Facebook Twitter

Uczniowski Klub Sportowy Morka już planuje wakacje dla dzieci i młodzieży. Jak co roku na naszych częstochowskich akwenach będzie można przejść szkolenia na wodzie, a takie zajęcia żeglarskie cieszą się sporym powodzeniem. To też alternatywa dla uczniów spędzających lato w mieście.

fot. Milada Vigerova/ Pixabay

Co czeka ich na zbiornikach w Parku Lisiniec?

Jarosław Cieślak: Zajęcia żeglarskie dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat, są współfinansowane przez Urząd Miasta Częstochowy, rekreacyjno-sportowe, w każdym tygodniu wakacji, w każdy poniedziałek będą dwa turnusy. Jeden od godz. 9:00 do 12:30 i następny od godz. 13:00 do 16:00. Natomiast zajęcia w ramach programu „Lato w mieście” są to zajęcia, które mają nauczyć dzieci zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zasad bezpiecznego korzystania ze sprzętu pływającego i dużo dobrej zabawy w wakacje

– do udziału zaprasza Jarosław Cieślak, który pomysł wakacji nad wodą podpowiada wszystkim młodym miłośnikom żeglarstwa. Uczniowie pod okiem instruktorów nauczą się podstaw, wyznaczania kierunku, korzystania z wiatru na wodzie i oczywiście bezpiecznej żeglugi. Mimo, że do końca roku szkolnego jeszcze sporo czasu, miejsc dla chętnych ubywa:

Jarosław Cieślak: W tym roku rodzice nas bardzo mocno przycisnęli. Musieliśmy trochę wcześniej zacząć zapisy. Na naszym profilu facebookowym UKS Morka jest formularz zgłoszeniowy, za pomocą którego można wybrać sobie termin i zajęcia.

Jak informuje organizator zajęć wodnych w Parku Lisiniec, tylko w ubiegłym roku uczestniczyło w nich ok. 400 dzieci. Nauka żeglowania pozwala też poczuć się prawdziwym marynarzem, bo odbywa się niezależnie od pogody. Można tu ćwiczyć pracę zespołową, ale i własne umiejętności:

Jarosław Cieślak: Fajna zabawa dla fajnych ludzi. Żeglarstwo jest sportem dla każdego – i dla indywidualistów, bo są klasy jednoosobowe: Optimist, Ok, Laser, Finn i oczywiście wielozałogowe, gdzie można nauczyć się prawdziwej odpowiedzialności, współdziałania, pracy w grupie. Przydaje się to nie tylko w żeglarstwie, ale w życiu codziennym.

UKS Morka prowadzi również nabór do wolontariatu podczas zajęć. W tej sprawie warto kontaktować się z częstochowskim klubem. Do nauki żeglowania zachęcał Jarosław Cieślak.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj