Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zadbaj o zwierzęta domowe. Darmowa sterylizacja zwierzaków w ramach B.O.

Facebook Twitter

Zadbaj o swoje zwierzęta domowe. W Częstochowie znów został wdrożony program sterylizacji i kastracji czworonogów. Opiekunowie psów i kotów mogą już zgłaszać swoje pupile do tegorocznej edycji.

fot. Pixabay

Są zapewnione fundusze, a zabiegi przeprowadzą wskazane specjalistyczne lecznice weterynaryjne.

Przyznawane są na każdego psa lub kota, który ma właściciela. Jest to dotacja na sterylizację i kastrację zwierząt właścicielskich. Mamy pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego, 17 dzielnic przegłosowało właśnie takie zadanie. Mówimy o kwocie przypadającej 6,5 tys. złotych na każdą dzielnicę

– wyjaśnia Marika Komorowska – zastępca Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska. Według planów nabór potrwa do 30 września lub do wcześniejszego wykorzystania przeznaczonych na program pieniędzy:

Dotacja obejmuje pierwszą wizytę u weterynarza, który zdecyduje o tym, czy zwierzę kwalifikuje się do takiego zabiegu i stwierdzi, że tak, to wówczas dotacja obejmuje również samo wykonanie zabiegu i opiekę pozabiegową. Jeżeli wystąpiłyby jakiekolwiek komplikacje w trakcie zabiegu, to koszty ewentualnego leczenia pokrywa właściciel zwierzęcia.

W ubiegłym roku zrealizowano sterylizację i kastrację łącznie u 903 psów i kotów, zgłoszonych przez właścicieli.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj