Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Zaczęło się”, mówią strażacy. Już potrzebne ostrzeżenia dotyczące wypalania traw

Facebook Twitter

Zaczęło się - mówią strażacy, chodzi o ostrzeżenie przed pożarami suchych traw, które wywoływane są celowo na przełomie zimy i wiosny. Pisze o tym do mieszkańców już zawierciańska policja. Chodzi o proceder "użyźniania" nieużytków rolnych. Nic bardziej mylnego. To przede wszystkim śmiertelne zagrożenie, przypominają mundurowi.

Piroman z Lisowa

Wypalanie traw jest nielegalne. Zawsze w takich sytuacjach trzeba alarmować i reagować – proszą mieszkańców policjanci i strażacy. Cyklicznie na przełomie zimy i wiosny odnotowuje się liczne przypadki pożarów wywołanych celowo przez ludzi. Do wypalania traw, trzcinowisk lub pozostałości po zeszłorocznych zbiorach dochodzi nie tylko na terenach wiejskich – w Częstochowie to zawsze problem na obrzeżach miasta, wielkie połacie wypalane celowo w poprzednich latach stworzyły duże zagrożenie np. w sąsiedztwie lasów czy wzdłuż al. Wojska Polskiego.

Zagrażają życiu zwierząt, ludzi, budynkom i innej infrastrukturze

Praktyka ta zazwyczaj prowadzi do powstania szeregu pożarów, które wymykają się spod kontroli, roznoszone przez wiatr. Unoszący się dym może również spowodować zagrożenie na drodze. Warto o tym pamiętać. Celowe podpalenia są przykładem świadomego łamania prawa.

fot. zawiercie.policja.gov.pl

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024