Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zabrali śmieci razem z pojemnikami….

Facebook Twitter

Część mieszkańców nie ma już gdzie składować odpadów. Firmy, które przegrały miejski przetarg wraz z ostatnim odbiorem śmieci zabrały także pojemniki. Sytuacja miała miejsce m.in. przy ul. Rocha. Miasto rozdaje w zamian bezpłatne worki.

Aktualnie toczą się rozmowy z pozostałymi firmami odbierającymi odpady. Chodzi o płynne przejście między aktualnym systemem, a nowymi regulacjami gospodarki odpadami, które wejdą w życie od lipca.

Musimy wypracować takie rozwiązanie, które zadowoli wszystkich. Umowa cywilno-prawna, która łączy mieszkańców z tymi firmami, gwarantuje, że do końca czerwca te pojemniki i odpady przedsiębiorca będzie odbierał. Za czerwiec – w myśl umowy cywilno-prawnej – płaci mieszkaniec, natomiast od lipca mieszkaniec będzie ponosił opłaty na rzecz miasta.

Mówi Robert Kalinowski, prezes Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Tymczasem zdaniem radnych mogło dojść do popełnienia przestępstwa. Sprawę firm zabierających przedwcześnie pojemniki od częstochowian zbada prokuratura.

Jest to w imieniu mieszkańców i w interesie Częstochowa, ponieważ uważam, że regulamin utrzymania porządku na terenie miasta mówi jednoznacznie, że na terenie zabudowy jednorodzinnej powinien znajdować się pojemnik. Odebranie pojemnika w okresie wcześniejszym niż realizacja umowy budzi tu duże wątpliwości, czy jest to zgodne z prawem, dlatego zwrócimy się do prokuratury o wyjaśnienie tej sytuacji.

Doniesienie do częstochowskiej prokuratury złożył w czwartek (06.06) radny Artur Gawroński.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj