Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zabrakło prądu na bloku operacyjnym. Prokuratura Rejonowa w Lublińcu sprawdza, czy ktoś celowo uszkodził instalację elektryczną

Facebook Twitter

Prokuratura Rejonowa w Lublińcu prowadzi po zawiadomieniu śledztwo w sprawie narażenia pacjentów i pracowników powiatowego szpitala w tym mieście, na utratę życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W placówce zabrakło prądu, w tym na bloku operacyjnym.

Prokuratura Rejonowa w Lublińcu
fot.szpitallubliniec.pl

Prokuratura Rejonowa w Lublińcu sprawdza, czy ktoś celowo uszkodził instalację elektryczną

Tomasz Ozimek: Do narażenia na niebezpieczeństwo miało dojść poprzez umyślne uszkodzenie instalacji elektrycznej 9 maja bieżącego roku. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone na skutek zawiadomienia o przestępstwie, które złożył jeden z pracowników szpitala. Ponadto zawiadomienia o przestępstwie w tej sprawie złożyli także poseł oraz radna powiatu. W toku dotychczasowego śledztwa została przesłuchana w charakterze świadka pracownica szpitala, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie.

Incydent spowodował wówczas wstrzymanie przyjęć na Oddział Położniczo-Ginekologiczny, a także Oddział Chirurgii Ogólnej. W postępowaniu trwają już m.in. przesłuchania, mówi prok. Tomasz Ozimek. Była też kontrola techniczna.

Tomasz Ozimek: Z udziałem specjalisty elektryka dokonano oględzin pomieszczeń szpitala powiatowego, w których miało dojść do umyślnego uszkodzenia instalacji elektrycznej. Z uwagi na wstępny etap tego postępowania oraz dobro śledztwa, na chwilę obecną nie mogę ujawnić informacji dotyczących ustaleń postępowania.

Zapowiadane są dalsze czynności procesowe, dodaje prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj