Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zaatakował syna nożem, teraz stanie przed sądem za usiłowanie zabójstwa

Facebook Twitter

53-letni nożownik z Kłomnic już w rękach policji. To krewki ojciec rodziny, który zaatakował syna w trakcie domowego posiłku i sięgnął po niebezpieczne narzędzie. Teraz usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Grozi mu wieloletnie więzienie.

Po kłótni w domu ranił nożem swego 19-letniego syna. Jak się okazało, do zdarzenia doszło 25 lutego w jednym z domów na terenie powiatu Częstochowskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że doszło do sprzeczki pomiędzy ojcem i jego 19-letnim synem. Wówczas 53-latek stracił panowanie nad sobą i rzucił nożem w syna.

Jak mówi asp. szt. Marta Kaczyńska z częstochowskiej policji, życie 19-latka uratowała szybka interwencja pogotowia i zabieg chirurgiczny:

Ostrze wbiło się w brzuch i stanowiło bezpośrednie zagrożenie dla jego życia. Konieczna tutaj była oczywiście natychmiastowa pomoc specjalisty. Obecnie policjanci z Częstochowy prowadzą śledztwo pod nadzorem prokuratora w sprawie usiłowania zabójstwa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i tymczasowo aresztował 53-latka na okres 3 miesięcy.

Za usiłowanie zabójstwa ojcu grozi od 8 lat więzienia nawet do dożywocia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj