Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Za niespełna dwa tygodnie ruszą kontrole na granicach

Facebook Twitter

Kontrole będą obowiązywały od poniedziałku 4 lipca do 2 sierpnia, na wszystkich granicach wewnętrznych stref Schengen, a więc z Czechami, Niemcami, Litwą, Słowacją oraz w portach morskich i lotniczych.

W naszym regionie tymczasowa kontrola graniczna realizowana będzie w oparciu o patrole Straży Granicznej, wykorzystujące mobilne terminale do kontroli granicznej oraz tzw. schengenbusy wyposażone w sprzęt i dostęp do baz danych, umożliwiających przeprowadzenie kontroli granicznej poza przejściem granicznym. Procedury wprowadzono w/z ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży, które zaplanowano w przyszłym miesiącu.

Wszyscy odwiedzający w tym czasie Polskę powinni być przygotowani na konieczność posiadania i okazywania odpowiednich dokumentów uprawniających do przekraczania granicy i pobytu na terytorium RP oraz poddania się procedurom kontroli bezpieczeństwa.

Szczyt NATO odbędzie się w Warszawie 8 i 9 lipca br. Natomiast Światowe Dni Młodzieży potrwają od 26 do 31 lipca br. Nad bezpieczeństwem uczestników Światowych Dni Młodzieży czuwać będzie 20 tys. policjantów, ponad 2,4 tys. strażaków, 800 funkcjonariuszy BOR i 1,5 tys. funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Przygotowując się do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016, służby podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych  i Administracji, są w stałym kontakcie z Organizatorami ŚDM – Archidiecezją Krakowską, którzy zdecydowali o wyborze miejsc głównych uroczystości z udziałem Ojca Świętego. Służby nie tylko zapewnią bezpieczeństwo, podczas centralnych uroczystości, ale także są odpowiedzialne za bezpieczeństwo miejsc i uczestników organizowanych Dni w Diecezjach w całej Polsce.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024