Za nami X Bieg Częstochowski [FOTO]

Dopisała pogoda, atmosfera oraz przede wszystkim biegacze! Tak właśnie było w sobotę 7 kwietnia podczas jubileuszowej, 10 edycji Biegu Częstochowskiego, który ukończyło niemal 1200 uczestników z całego kraju. Tradycyjnie za organizację na najwyższym poziomie odpowiedzialni byli członkowie Klubu Ludzi Aktywnych "Zabiegani Częstochowa".

Biegacze do pokonania mieli 10 kilometrową trasę prowadzącą ulicami w samym sercu miasta. Najszybszy na mecie okazał się Kenijczyk który pokonał dystans 10-km w mniej niż 30 minut. Zadowoleni byli także startujący częstochowianie…

Powiedzieli nam zawodnicy na mecie imprezy. Byli i nowi biegacze, osoby, które sprawdzają swoje możliwości na wielu podobnych imprezach w całym kraju. Ponad połowa z osób zapisanych w tegorocznym Biegu Częstochowskim to nasi mieszkańcy. Trasa nie należy w tej imprezie do najłatwiejszych…

Z uczestnikami 10. Biegu Częstochowskiego rozmawiał również startujący Paweł Stępniewski. Wszystkim którzy ukończyli trasę gratulujemy. Wyniki znajdziecie TUTAJ, a my polecamy obszerną galerię zdjęć z tego wydarzenia.