Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Za nami pierwszy szczyt pielgrzymkowy. Miasto dezynfekuje ławki

Facebook Twitter

Między 5 a 14 sierpnia do Częstochowy w 63 grupach dotarło 39 tysięcy osób. To połowa tych, którzy przychodzili do klasztoru jeszcze przed pandemią. Za nami pierwszy sierpniowy szczyt pielgrzymkowy. Jasna Góra poinformowała, że tegoroczne pielgrzymowanie odbywało się zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

fot. czestochowa.pl

Wszystkie grupy bezpiecznie dotarły na Jasną Górę. O bezpieczeństwo dba też magistrat – w Częstochowie przeprowadzono dezynfekcję ławek, ale również koszy i obiektów małej architektury. Dezynfekcje wykonano metodą zamgławiania środkiem nieżrącym i bezpiecznym dla ludzi, zwierząt oraz infrastruktury. Dezynfekowana była cała główna miejska arteria Najświętszej Maryi Panny- od placu Daszyńskiego do placu Biegańskiego.

W planach Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta są jeszcze trzy takie akcje: po uroczystościach pielgrzymkowych związanych z obchodami Matki Boskiej Częstochowskiej – 26 sierpnia, po Pielgrzymce Rolników połączonej z Dożynkami w pierwszy weekend września (3-5.09), oraz po Pielgrzymce Ludzi Pracy (18-19 września). A wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jak i przybywającym w Częstochowie gościom: pielgrzymom i turystom.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022