Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Za nami nadzwyczajna sesja Rady Miasta

Facebook Twitter

Obrady zakończyły się po godzinie 22.00, po długiej, trwającej blisko pięć godzin dyskusji. Sesją zainteresowani byli m.in. mieszkańcy dzielnic Gnaszyn, Kawodrza i Stradom, którzy jeszcze przed rozpoczęciem obrad zjawili się z transparentami przed częstochowskim magistratem.

Wyrazili tym samym swoje zaniepokojenie planowanym założeniem hodowli larw muchy czarnej w budynku po dawnej fabryce tapet przy ul. Głównej. Przedstawiciele mieszkańców zabrali też głos w trakcie samej sesji..

– mówiła Beata Białek wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Gnaszyn – Kawodrza. Mieszkańcy mają podejrzenia, że hodowla larw muchy czarnej już jest prowadzona..

jesteśmy zaniepokojeni, prosimy radnych o pomoc – dodaje Magdalena Szydłowska mieszkanka ulicy Warownej znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej inwestycji..

W związku z pogłoskami, że hodowla larw muchy czarnej prowadzona jest przy ul. Głównej już od 1,5 roku, miasto zapowiedziało kontrolę, miała by się odbyć w przyszłym tygodniu. O sprawie ma zostać w trybie pilnym poinformowana policja, sanepid i nadzór budowlany. Informację w sprawie inwestycji przedstawił radnym wiceprezydent Piotr Grzybowski:

W tym punkcie wczorajszej sesji radni ze wszystkich klubów byli zgodni. Nie wyrazili zgody na przedsięwzięcie związane z hodowlą larwy muchy czarnej. Podjęli też uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w dzielnicy Gnaszyn- Kawodrza. To jak podkreślali radni, pozwoli zabezpieczyć interes mieszkańców. Sprawa jest rozwojowa. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie doczekaliśmy się na komentarz ze strony inwestora.

W trakcie czwartkowej sesji radni dyskutowali też na temat zabezpieczenia danych osobowych w miejskich instytucjach a także na temat realizacji Budżetu Obywatelskiego. Obradom przysłuchiwała się Katarzyna Fica.

O sprawie pisaliśmy też TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj