Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Za nami Letnie Targi Pracy organizowane w PUP Częstochowa

Facebook Twitter

Za nami Letnie Targi Pracy organizowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie. To cykliczna impreza, podczas której przygotowano warsztaty dotyczące kreowania wizerunku zawodowego, można było poznać aktualne oferty pracy, a także dowiedzieć się kogo najchętniej szukają dziś pracodawcy.

PUP Częstochowa
fot.FB/Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie

PUP Częstochowa zorganizował Letnie Targi Pracy

Przed okresem wakacyjnym panuje większy ruch na rynku. Dużo było podczas imprezy na temat EURES. Są to Europejskie Służby Zatrudnienia, umożliwiające ze skorzystania z zagranicznych ofert:

Elżbieta Antosz: Takim plusem jest to, że są to oferty sprawdzone, gdyż w każdym kraju Unii Europejskiej funkcjonuje sieć EURES, gdzie są to sprawdzone oferty pracy i gwarantowane to, co jest napisane. Najprawdopodobniej osoba, która skorzysta z tej oferty, te warunki będą takie, jakie zaproponował pracodawca w danym kraju. Natomiast możliwość pracy w innym kraju na pewno zwiększa możliwości nauki języka, doskonalenia tego języka i w przyszłości na pewno to zaowocuje.

Mówi Elżbieta Antosz, kierownik działu zatrudnienia i aktywizacji w PUP w Częstochowie.

fot.FB/ PUP Częstochowa

Na targach wystawiało się 36 przedsiębiorców. Odbywały się też spotkania z doradcami zawodowymi. Jeżeli ktoś przegapił to wydarzenie, to może skorzystać z takich konsultacji w częstochowskim pośredniaku i w kolejnych dniach:

Agnieszka Lis: To zależy od tego, jakie potrzeby ma dana osoba, która do nas przychodzi, z różnymi zapytaniami i potrzebą wsparcia i pomocy. Jeżeli jest to potrzeba rozmowy indywidualnej, trochę na zasadzie takiego poradnictwa indywidualnego, te dylematy zawodowe już oko w oko rozstrzygamy osobiście. Natomiast tutaj mamy jeszcze formę warsztatową, gdzie pracujemy z osobami w konkretne wyznaczone dni, które mamy zaplanowane w naszym kalendarzu porad grupowych i to są warsztaty 4-godzinne z zakresu różnych takich kompetencji pracowniczych czy osobowych, które nas uzdalniają do lepszego funkcjonowania na rynku pracy.

Jak informuje Agnieszka Lis, doradca zawodowy – te warsztaty przygotują do starania się o pracę:

Agnieszka Lis: Począwszy od takich filarowych tematów związanych z przygotowaniem do rozmowy kwalifikacyjnej czy też autoprezentacją, budowaniem wizerunku zawodowego, poprzez stres, czyli jak sobie z nim poradzić w różnych okolicznościach szukania pracy. Ale też mamy ostatnio warsztaty dotyczące bilansu kompetencji, gdzie określamy ten potencjał zawodowy osób i staramy się taką informację o nich samych im dostarczyć. No i warsztaty z komunikacji też myślę potrzebne, bo od poprawnej komunikacji wiele też zależy i dlatego chcemy się też tego uczyć i jest jeszcze warsztat z asertywności i z planowania kariery zawodowej.

fot.FB/ PUP Częstochowa

Każdorazowo targi pracy organizowane są dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy, ale też tych, którzy pracę chcą zmienić:

Piotr Urbaniak: Poszukiwani są pracownicy wykwalifikowani, którzy posiadają już kompetencje w swoich zawodach, uprawnienia w swoich zawodach i nie trzeba ich specjalnie szkolić i są takimi pełnoprawnymi pracownikami, którzy mogą przyjść na stanowisko pracy. Takich kandydatów rzeczywiście jest bardzo niewielu, którzy są możliwi do pozyskania, ale pracodawcy są dość elastyczni i proponują różnego rodzaju szkolenia, które przygotowują daną osobę, która jeszcze nie ma odpowiedniej kwalifikacji do tego, żeby daną pracę podjąć.

Dodaje Piotr Urbaniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w naszym mieście.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024