Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Z programu rewitalizacji po PGR-owskich rejonów miliony zasilą też nasz region

Facebook Twitter

III edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych została rozstrzygnięta. Premier ogłosił wyniki konkursu skierowanego do gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. Zyskają też miejscowości w naszym rejonie. 

fot. gov.pl

Z tej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych skorzysta ponad 1300 gmin w całej Polsce, rząd przeznacza dla po PGR-owskich terenów 4 miliardy złotych. Zaplanowana jest m.in. budowa i modernizacja infrastruktury sportowej na terenie powiatu myszkowskiego za blisko 3,5 mln złotych. Sam Myszków aspirował o środki na rewitalizację terenu rekreacyjnego 'Pohulanka’. Takie pieniądze się znajdą.

W gminie Woźniki, w powiecie lublinieckim również zrewitalizowany ma być budynek i teren po byłym PGR-ze. Zadanie pochłonie 2,5 mln złotych. Z tego samego programu uda się też przebudować powiatową ul. Zamkową w Kochcicach. W Pawonkowie ukłon dla najmłodszych, bo zaplanowana jest budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej dla dzieci.

Kroczyce doczekają się na swoim terenie modernizacji odcinków dróg powiatowych, podobnie jak drogowe inwestycje są w planach dla Koniecpola. Ta miejscowość zyska też finanse na II etap budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Tym razem prace planowane w dzielnicy Magdasz będą kosztować ponad 1,1 mln zł. Gmina Janów zyska kanalizację w miejscowości Zagórze, a Dąbrowa Zielona zmodernizuje budynek dla OSP Cielętniki.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024