Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Z okazji Dnia Kobiet poświęć czas dla siebie i przyjdź się przebadać

Facebook Twitter

Zachęcają do tego Częstochowskie Amazonki oraz zespół specjalistów onkologów, którzy przygotowują 7 marca Białą Sobotę.

fot. AlarconAudiovisual / pixabay.com

To okazja do porad i konsultacji w temacie profilaktyki zachorowań na nowotwory u kobiet.

Kluczem do zdrowia jest to, by wcześniej wykryć chorobę. Taka jest idea tej akcji. Będą lekarze specjaliści dostępni do dyspozycji pacjentom, ale też zdrowym osobom. Akcja jest bezpłatna, będzie można porozmawiać z osobami doświadczonymi tą chorobą, które zwyciężyły walkę z rakiem, które będą na pewno wielkim autorytetem i swoim doświadczeniem będą propagować profilaktyczne dbanie o zdrowie.

– mówi lekarz onkolog dr Barbara Huras. Do skorzystania z badań profilaktycznych organizatorzy zapraszają wszystkich bez względu na wiek. Specjaliści będą służyć poradą w najbliższą sobotę od 10.00 do 14.00.

To spotkanie ma charakter edukacyjno – profilaktyczny dla wszystkich kobiet. Z Dnia Kobiet organizujemy „Białą Sobotę”. Każda kobieta będzie mogła przyjść od godziny 10 do 14-stej. Będziemy do dyspozycji jako Amazonki. Będziemy uczyły samobadania piersi, będziemy mówić o swoich doświadczeniach, będą czekać specjaliści. Serdecznie zapraszamy wszystkich, nie ma barier wiekowych. Pamiętajmy, że zdrowie bezcenne.

– dodaje Elżbieta Markowska, prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki. Lekarze zachęcają by nie ignorować zaproszeń na USG i mammografię, bo stale rośnie liczba zachorowań na raka piersi u kobiet w skali kraju…

To jest prawda, że niestety nadal w naszym kraju nowotwory rozpoznawane są w dużo wyższym stopniu zaawansowania niż w krajach Europy zachodniej czy Ameryce. Za późno. Część powodów niestety leży po stronie osób, bo palą papierosy, bo nie zgłaszają się na badania profilaktyczne. Mówimy tu o takich badania, w których udowodniono skuteczność w postaci zmniejszenia zachorowalności, umieralności z powodu tych nowotworów, więc: cytologia mammografia, kolonoskopia. Szereg takich działań, takich rzeczy, które możemy modyfikować w naszym życiu jeżeli rzeczywiście chcemy odpowiedzialnie o to zdrowie dbać.

– dodaje dr Barbara Huras, lekarz onkolog. Biała Sobota 7 marca w placówce przy Warszawskiej 30. Badania będą dostępne bezpłatnie od 10.00 do 14.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj