Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Z leżakiem do kina pod chmurką

Facebook Twitter

"O północy w Paryżu" Woody'ego Allena czy "Dziennik Zakrapiany Rumem" z Johnny Deppem w roli głównej. Tymi tytułami zapowiadamy kino na świeżym powietrzu w Częstochowie. Ruszy w sobotę (04.08.) w amfiteatrze na Promenadzie im. Czesława Niemena.

Wakacyjny Festiwal Filmowy Leżak Fortum 2012 to spotkania z dobrym kinem w trzy kolejne soboty sierpnia. Wstęp wolny.

4 sierpnia 2012

O PÓŁNOCY W PARYŻU (Midnight in Paris)
HISZPANIA, USA 2011
reż. Woody Allen
wyk. Owen Wilson, Rachel McAdams, Adrien Brody, Marion Cotillard i in.

Porzuciwszy posadę scenarzysty w Hollywood, Gil (Owen Wilson) wraz z narzeczoną Inez i jej rodzicami wyjeżdża na wakacje do Paryża, gdzie czerpiąc inspirację z wszechobecnej atmosfery kultury i sztuki, zamierza dokończyć swoją pierwszą powieść. Bardzo szybko okazuje się, że nie wszyscy podzielają zachwyt Gila miastem i jego atrakcjami, w rezultacie czego podróż narzeczonych do miasta miłości przynosi więcej sprzeczek i wątpliwości niż romantycznych uniesień. Nie bez znaczenia jest też nieplanowana obecność dawnego znajomego Inez, który swoimi nieustannymi pseudo-akademickimi wywodami z jednej strony coraz bardziej irytuje Gila, a z drugiej coraz bardziej imponuje jego narzeczonej. I tak, pewnego wieczoru mając serdecznie dość tego wszystkiego, Gil decyduje się na samotny spacer ulicami Paryża, który kończy się nieoczekiwanie kiedy pod chodnik podjeżdża zabytkowy automobil, a jego nietypowo ubrani pasażerowie proponują mu wspólną wizytę w barze. Już na miejscu Gil ze zdumieniem stwierdzi, że oto znalazł się w swojej wymarzonej krainie – Paryżu lat 20-tych ubiegłego wieku.

CONTAGION – EPIDEMIA STRACHU (Contagion)
USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie 2011
reż. Steven Soderbergh
wyk. Matt Damon, Kate Winslet, Laurence Fishburne, Jude Law i in.

Beth Emhoff wraca z podróży służbowej do Hong Kongu nie czując się najlepiej. Zawroty głowy i kaszel sprawiają, że chce tylko dotrzeć do domu, do ukochanego synka i męża. Objawy jednak nie ustępują, a zamiast tego dwa dni później kobieta wpada we wstrząs, którego lekarze nie potrafią wyjaśnić. Mimo dramatycznej akcji ratunkowej, Beth umiera w szpitalu zostawiając niedowierzającego lekarzom i osłupiałego z przerażenia męża. Ten nie ma jednak czasu na rozpamiętywanie tragedii, bo z domu dzwoni opiekunka z informacją, że syn stracił przytomność. Na świecie zaś mają miejsce kolejne przypadki wystąpienia tajemniczej choroby, przed którą medycyna nie jest w stanie nas obronić. Upiorna w swej bezdusznej konsekwencji i ostateczności wizja Soderbergha, pokazująca wybuch ogólnoświatowej epidemii nieznanego, śmiertelnego wirusa z całą plejadą świetnych aktorów. Gdzie uciec i jak się bronić przed zagrożeniem, które może czaić się na każdej klamce, której dotkniemy i w każdym produkcie, który kupimy?

11 sierpnia 2012

KAC VEGAS W BANGKOKU (The Hangover Part II)
USA 2011
reż. Todd Phillips
wyk. Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha  i in.

Bohaterowie komediowego hitu sprzed dwóch lat wracają na ekrany naszych kin. Niefortunni uczestnicy pamiętnego wieczoru kawalerskiego z filmu “Kac Vegas”, tym razem wybierają się do Tajlandii na ślub Stu (Ed Helms). Ten zaś, pamiętając wydarzenia z pierwszego filmu, nie chce hucznej imprezy celebrującej odejście w niebyt swojego stanu wolnego, a jedynie spokojny wieczór z kumplami przy drinku. Dość powiedzieć, że plan  nie powiedzie się, a czwórka przyjaciół z całą mocą odczuje druzgocącą siłę kaca w obcym mieście. Raz jeszcze będą musieli rozwiązać zagadkę minionego wieczoru oraz zmierzyć się z konsekwencjami swoich szalonych i mocno niekontrolowanych eskapad. A wszystko to w malowniczym i kipiącym życiem Bangkoku, przy którym Las Vegas będzie dla naszych chłopców wspomnieniem ciszy i spokoju.

DZIENNIK ZAKRAPIANY RUMEM (The Rum Diary)
USA 2011
reż. Bruce Robinson
wyk. Johnny Depp, Aaron Eckhart , Giovanni Ribisi, Amber Heard i in.

Portoryko, początek lat 60-tych ubiegłego wieku. Na wyspę, w poszukiwaniu inspiracji dla własnej twórczości, przyjeżdża nowojorski dziennikarz Paul Kemp (Johnny Depp). Razem z nowo poznanymi kolegami z lokalnej gazety, w której znajduje zatrudnienie, nasz bohater rozpoczyna proces aklimatyzacji w tym skąpanym w słońcu i rumie urokliwym zakątku na ziemi. Względny spokój ducha Paula zostanie jednak zakłócony kiedy pozna śliczną Chenault, która błyskawicznie zawładnie jego umysłem. Problem polega na tym, że dziewczyna jest narzeczoną lokalnego pośrednika nieruchomości, Sandersona, który ma niecne plany tak względem samej wyspy jak i Paula. Przyjdzie czas kiedy ten ostatni będzie musiał zdecydować czy etyka dziennikarska cokolwiek jeszcze dla niego znaczy. Ekranizacja powieści Huntera S.Thompsona, autora pamiętnego „Lęk i odraza w Las Vegas” (spopularyzowanego przez film Terry’ego Gilliama „Las Vegas Parano”).

18 sierpnia 2012

KOCHA, LUBI, SZANUJE (Crazy, Stupid, Love.)
USA 2011
reż. Glenn Ficarra, John Requa
wyk. Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone  i in.

Kiedy w trakcie kolejnej, nudnej i w gruncie rzeczy rutynowej wizyty w restauracji małżeństwa czterdziestoparolatków Cala i Emily, ona oświadczy jemu, że zamiast deseru chce rozwodu, świat tego ostatniego rozpadnie się na kawałki. Wyprowadzi się z domu i podejmie typową w tej sytuacji kurację czyli wieczory w pobliskim barze dla samotnych i głośne użalanie się na sobą. Szczęśliwym dla niego trafem, bywalcem tego samego baru jest Jacob – wieczny podrywacz i kawaler, który zdecyduje się pomóc starszemu koledze i pokazać mu korzyści płynące z bycia singlem. Oczywiście, najpierw Cal, pod czujnym okiem swojego nowego mentora, będzie musiał przejść odpowiednią metamorfozę – tak fizyczną jak i psychiczną. Czas pokaże czy dzięki temu Cal będzie w stanie pogodzić się z odejściem Emily czy jednak zdecyduje się zawalczyć o swoją żonę. Ciepła i pozbawiona taniej wulgarności komedia romantyczna w rewelacyjnej obsadzie aktorskiej.

WYMYK
Polska 2011
reż. Greg Zgliński
wyk. Robert Więckiewicz, Łukasz Simlat, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel i in.

Alfred i Jerzy to bracia, którzy wspólnie prowadzą firmę w małej miejscowości, jednocześnie bezustannie zabiegając o pozycję „ważniejszego syna” w oczach dominującego ojca. Ta raz bardziej, raz mniej skrywana rywalizacja i zazdrość, doprowadzi w końcu do tragedii, kiedy obaj mężczyźni staną się świadkami bandyckiego napadu. Podczas jazdy pociągiem, grupa chuliganów zacznie napastować jadącą samotnie dziewczynę, a reakcje obydwu na tę sytuację i postawy, które zaprezentują w tym kluczowym dla całego filmu momencie, już na zawsze zmienią wszystko w ich życiu. Nawiązujący do biblijnej historii Kaina i Abla, polskojęzyczny debiut fabularny reżysera popularnych seriali telewizyjnych (Pitbull, Londyńczycy), entuzjastycznie przyjęty przez krytykę i pierwszych widzów przypomina, jak dobre potrafi być polskie kino.

Leżak Fortum 2012 Wakacyjny Festiwal Filmowy
Kiedy: 4,11,18. o8.2012
Miejsce: Promenada im. Czesława Niemena (amfiteatr)
Wstęp wolny.
Organizatorzy:
Urząd Miasta Częstochowy
Fortum

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lutego 2023