Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

XII edycja Chorońskich Prażuchów i Święto Miodu za nami

Facebook Twitter

W minioną sobotę (19 sierpnia) odbyły się już po raz dwunasty Chorońskie Prażuchy połączone z IX Świętem Miodu – impreza plenerowa z akcentem kulinarnym, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń artystycznych, organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.

Piękna sceneria pomnika przyrody-XVII-wiecznej Alei Lipowej, sprzyjająca aura i atrakcyjny program imprezy przyciągnął do Choronia tłumy złaknione dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń – zarówno mieszkańców naszej Gminy, jak i gości. Obok programu artystycznego, odbywającego się na scenie, najistotniejszym bohaterem dnia jest – ziemniak!, w różnych postaciach i smakach.

fot. materiał prasowy

Impreza przebiegała w znakomitej atmosferze, goście i pogoda dopisali. Można było skosztować: prażuchów, grochówki, cimorajdów, kućmoków, kapusty z grochem oraz ciast przygotowanych przez członków Stowarzyszenia Seniorów „Wigor” – koło z Choronia. Wszystkie potrawy były pyszne i przed stoiskami ustawiała się długa kolejka. W tym roku „Chorońskie Prażuchy” poprowadził Andrzej Kozłowski – zastępca kierownika Referatu Organizacyjnego UG Poraj. Na scenie w Alei Lipowej pojawili się zarówno artyści lokalni, jak i gwiazdy.
Główną gwiazdą, która tego dnia zaprezentowała się na scenie był CZADOMAN, który zgromadził rzesze fanów i zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy. Po koncercie był czas na zdjęcia, autografy i krótkie rozmowy z wokalistą. Z rąk wójt Gminy Poraj – K. Kaźmierczak i radnej Ewy Masłoń, artysta odebrał pamiątkową statuetkę „Przyjaciela Gminy Poraj”.

Wieczorem do zabawy porwał wszystkich zespół „Golden Mix” występujący w składzie: Kazimierz Sas, Karol Hadrych i Martyna. Usłyszeliśmy przeboje utrzymane w tanecznym rytmie, a wśród nich przeboje zespołu takie jak: „Ten zaczarowany świat”, „Do mnie wróć”, „Ze mną bądź”, „Kto się czubi, ten się lubi”.

Lokalni artyści, którzy zaprezentowali się tego dnia na scenie również skradli serca publiczności. Doskonale zaprezentowali się: zespół „Nastolatki” działający przy GOK Poraj, zespoły śpiewacze „Jarzębina” oraz „Choronianki”, zespół „Szalona Piątka Plus”, Roksana Sapota, Orkiestra Dęta z Choronia”, Kapela Biesiadna z Choronia.

fot. materiał prasowy

Jak widać program imprezy był bogaty i każdy znalazł coś dla siebie. Można było pośpiewać i potańczyć. XII Chorońskim Prażuchom towarzyszyły Targi Sztuki Ludowej podczas których amatorzy rękodzieła mogli zakupić misternie wykonane wyroby artystyczne. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, które zapewniło wesołe miasteczko „Franko”. Podczas trwania imprezy zostały rozdane nagrody Laureatom: Konkursu Rękodzieła Artystycznego oraz dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym „Pszczoły – od nich zależy tak wiele”. Na zakończenie Prażuchów odbyła się „Dyskoteka pod Lipami”. Dziękujemy Państwu za przybycie i zapraszamy za rok – oczywiście do Alei Lipowej w Choroniu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj