Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

XI Częstochowskie Dni Profilaktyki jeszcze do 23 czerwca

Facebook Twitter

Rozpoczęły się w drugiej połowie czerwca XI Częstochowskie Dni Profilaktyki. Kilka miejskich instytucji oraz organizacje pozarządowe prowadzą szereg przedsięwzięć, które mają przeciwdziałać uzależnieniom. Wpisują się w stałą działalność miasta na tym polu.

Częstochowskie Dni Profilaktyki
fot.pixabay

XI Częstochowskie Dni Profilaktyki

Barbara Pamuła-Wesołek: Te działania realizujemy w ciągu całego roku, od wielu lat. W ramach tych Dni Profilaktyki, które odbywają się między 17 a 21 czerwca i jest szereg działań i inicjatyw na rzecz dzieci, młodzieży oraz oczywiście dorosłych mieszkańców Częstochowy, które proponujemy. Dokładne działania, które będziemy podejmować, oczywiście są na stronie Urzędu Miasta Częstochowy, jeżeli ktoś jest zainteresowany, to zapraszamy do śledzenia tych informacji.

Jak mówi Barbara Pamuła-Wesołek, z Wydziału Polityki Społecznej częstochowskiego magistratu, akcja jest kontynuowana do końca tygodnia:

Barbara Pamuła-Wesołek: Są już to 11 dni profilaktyki, które obchodzone są na terenie naszego miasta i oczywiście mają one na celu mówienie o tym, że profilaktyka jest bardzo istotna i tak naprawdę dzięki niej możemy walczyć z problemami, które być może nie pojawią się w przyszłości. Zachęcam do śledzenia, do przyłączenia się, do dokonywania świadomych wyborów i tak naprawdę profilaktyka z definicji jest działaniem uprzedzającym, a nie naprawczym, w związku z czym próbujemy uprzedzać pewne działania.

 

Częstochowskie Dni Profilaktyki oznaczają szeroko dostępne konsultacje, warsztaty, czy zajęcia mające na celu przeciwdziałanie przemocy i wszelkim uzależnieniom:

Barbara Pamuła-Wesołek: Wydłużone zostały godziny pracy i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy i punktu takiego, który jest dla osób doświadczających przemocy w Ośrodku Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi i to wszystko z myślą o tych osobach, które pracują i dla których godziny pracy urzędu nie zawsze są korzystne, więc zapraszamy do nas. Dodatkowo Ośrodek Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi i pracownicy tego centrum edukacyjno-interwencyjnego będą również się angażować, część rzeczy będzie działo się na terenie miasta, na terenie alei.

 

W Częstochowie trwają Dni Profilaktyki. To działania zorganizowane po to, aby zwrócić uwagę na problem uzależnień od alkoholu i skutków, do jakich on prowadzi. Pomoc można uzyskać w instytucjach miejskich i nie tylko:

Barbara Pamuła-Wesołek: Włączyły się w te dni organizacje pozarządowe, które też mają działania. Nasze Dni Profilaktyki zakończą się piknikiem, który odbędzie się na Promenadzie Czesława Niemena, podczas którego będą mieć swoje namioty organizacje pozarządowe działające właśnie w obszarze profilaktyki, przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy. Zachęcam Państwa w najbliższą niedzielę 23 czerwca Piknik Podmiotów Ekonomii Społecznej na Promenadzie Czesława Niemena.

 

Barbara Pamuła-Wesołek, z Wydziału Polityki Społecznej. Finał Częstochowskich Dni Profilaktyki już w niedzielę 23 czerwca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024