Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

XI Częstochowski Bieg „Policz się z cukrzycą” w ramach finału WOŚP. Tym razem jako parkrun

Facebook Twitter

XI Częstochowski Bieg "Policz się z cukrzycą" w ramach finału WOŚP, tym razem odbędzie się w formie parkrunu, jaki gości cyklicznie w Lasku Aniołowskim. To też forma wspierania celu finału, jakim jest w tej edycji walka z sepsą. 

fot. facebook.com/wosp.czestochowa

Nawet jeśli do tej pory nie uczestniczyłeś w przełajowych biegach, tym razem szczególnie warto się sprawdzić. Parkrun „Policz się z cukrzycą” w sobotę 28 stycznia o godzinie 9.00, co ważne przewidziano limit 200 zarejestrowanych osób. Aby wystartować wystarczy wesprzeć cel zbiórki. Tym samym bieg wydłuża się do 5 km i zyskuje pomiar czasu. Startować może każdy, bo rejestrujemy się tylko raz i możemy korzystać z parkrun w każdą sobotę o 9.00, na całym świecie i za darmo, a takich lokalizacji ciągle przybywa. Brak pakietu startowego nie wyklucza uczestnictwa w parkrun – spotkania biegowe są bezpłatne i dla każdego. Trasę można pokonywać dowolnie – biegiem czy truchtem.

Organizatorzy, którzy w tym roku współpracują z fundacją Jurka Owsiaka od dawna propagują aktywność na świeżym powietrzu, a na stronie parkrun.pl/lasaniolowski zawiązała się już cała społeczność biegowa. Do tej pory w 125 edycjach parkrunu częstochowskiego biegało 85 grup, ponad 800 uczestników, a prawie 850 razy pobijano na trasie rekordy życiowe.

Wydarzenie znajdziesz na Facebooku: XI Częstochowski Bieg Policz się z cukrzycą w ramach parkrun Las Aniołowski

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024