Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyzwolenia z Fieldorfa-Nila przed przebudową. Znaleziono wykonawcę, wkrótce podpisanie umowy

Facebook Twitter

Udało się wyłonić wykonawcę, wkrótce podpisanie umowy. W dzielnicy Północ jeszcze w tym roku zostanie przebudowane skrzyżowanie al. Wyzwolenia z ul. Fieldorfa-Nila. Znikną wreszcie tymczasowe plastikowe pół-ronda, a powstaną nowe z betonu i granitu.

Wyzwolenia z Fieldorfa-Nila
fot.czestochowa.pl

Wyzwolenia z Fieldorfa-Nila przed przebudową

Prace mają kosztować ponad 2 mln złotych:

Maciej Hasik: Finalizowana jest procedura, która pozwoli na podpisanie umowy i przekazanie placu budowy wykonawcy nowego skrzyżowania. Pieniądze na ten cel pochodzą w całości z budżetu miasta Częstochowy. Istotą realizacji jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego w tej części naszego miasta. Poprawa infrastruktury drogowej i towarzyszącej w obrębie skrzyżowania, będzie dopełnieniem innych realizowanych po sąsiedzku w ostatnich latach inwestycji…

fot.czestochowa.pl

Wyzwolenia z Fieldorfa-Nila fot.czestochowa.pl

Jak mówi Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, skrzyżowanie obydwu ulic, w tym oddalonych jezdni al. Wyzwolenia w tym rejonie, pozostanie skrzyżowaniem o ruchu okrężnym:

Maciej Hasik: Zakres prac na budowie nowego skrzyżowania Alei Wyzwolenia z ulicą Fieldorfa-Nila obejmuje między innymi wymianę nawierzchni jezdni na odcinku około 200 metrów pomiędzy granicami skrzyżowania oraz wymianę nawierzchni na wlotach skrzyżowaniach, zwężenie jezdni do 4,5 metra dla każdego kierunku jazdy, wyprofilowanie skrzyżowania, budowę nowych pierścieni ronda, budowę nowych peronów autobusowych, reorganizację zieleni. O potencjalnych zmianach w organizacji ruchu spowodowanych budową, będziemy informować na bieżąco.

Prace mają zostać sfinalizowane do końca roku. MZD będzie na pewno informować o początku prac w tej dzielnicy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj