Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyższe kary – surowy taryfikator dla kierowców już od stycznia

Facebook Twitter

Od 1 stycznia 2022 r. wejdą w życie nowe przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym. Zmiany te wywołują wiele kontrowersji, kary mają być bowiem surowsze. Przypominamy o tym częstochowskim kierowcom, ponawiając apel o bezpieczną jazdę od miejskiej komendy policji.

Przepisy, które przygotowano od stycznia w kodeksie drogowym burzą wiele osób, bowiem w głównej mierze zakładają „rewolucję” w dotychczasowym taryfikatorze mandatów. Nie jest to jednak jedyna kwestia, która wynika z przyjętej nowelizacji. Maksymalna wysokość grzywny dla kierowcy to 30 tysięcy zł dotychczas było to 5 tysięcy zł. Jeżeli pojedziemy za szybko o ok. 30 km/h możemy zapłacić od stycznia nawet 800 zł mandatu. Recydywa za przekroczenie prędkości wyniesie ponad 3 tys. zł, a kara nawet do 30 tysięcy zł przewidziana jest w taryfikatorze dla sprawcy, który prowadził bez uprawnień. Za wiele innych przewinień na drodze możemy zapłacić nawet 3 tys. zł, jak za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, czy wyprzedzanie na przejściu. Generalnie od 1 stycznia maksymalny mandat za wykroczenie wyniesie 5 tys. zł, dziś to 500 zł.

Setki przewinień, jakie widzimy codziennie na drogach powinny nam uzmysłowić, że będziemy łapać się za portfel. Zmiany i wyższe kary oczywiście wprowadzane są dla poprawy bezpieczeństwa.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022