Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wysypisko samochodowych odpadów pod Krupskim Młynem

Facebook Twitter

Na trasie Lubliniec-Krupski Młyn, przy drodze powiatowej ktoś podrzucił w lesie dużą ilość części samochodowych. Powstałe dzikie wysypisko śmieci Nadleśnictwo Lubliniec zgłosiło na policję, ale i samo szuka sprawcy.

Prosi też o pomoc osoby, które mogły widzieć proceder, zauważyły w sąsiedztwie opróżniony plac warsztatu samochodowego, albo rozpoznają części samochodów…

Duża ilość części samochodowych powstałych z rozbiórki i demontażu samochodów. To są błotniki, obudowy plastikowe, kanapy, więc nie zrobiła to osoba, która indywidualnie powiedzmy gdzieś tam coś majsterkowała przy samochodzie tylko na pewno z jakiegoś większego warsztatu samochodowego, od takiej osoby, która trudni się właśnie rozbiórką, demontażem, może handlem tymi częściami. Te, które może się nie nadają, te z rozbitych samochodów, więc wylądowały tym razem na terenie Nadleśnictwa Lubliniec, w Leśnictwie Kokotek, a wcześniej dotknęło to Nadleśnictwa Zawadzkie. 

Informuje nas nadleśniczy Zbigniew Znajek. Dzikie wysypisko prawdopodobnie powstało w miniony weekend. Jeśli ktoś był świadkiem podrzucenia śmieci, w rejonie trasy na Krupski Młyn może skontaktować się ze Strażą Leśną, lub lubliniecką policją. Zwykle osoby podrzucające śmieci nie pozostają niezauważone…

W danym momencie może być niezauważalne, niewidoczne przez kogoś, ale to tak nie jest, bo mając tutaj na uwadze to, że znajduje się to pry drodze powiatowej to wcześniej czy później ktoś tam powiedzmy mógł jechać, mógł widzieć. Też taka nasza akcja trochę tutaj medialna na portalu społecznościowym, że może ktoś coś nam podpowiedział i skierujemy tę sprawę na drogę dochodzenia przez policję celem wykrycia sprawcy, bo policja będzie nam mogła w tym zakresie pomóc. 

Dodaje nadleśniczy Zbigniew Znajek. Zdjęcia znajdziecie na naszej stronie i na profilu Nadleśnictwa Lubliniec.

Jeśli chcecie pomóc wykorzystajcie telefon do Straży Leśnej: 721280426.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021