Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wystartuj w Biegu Sylwestrowym przez dzielnicę Północ i pomóż w szczytnym celu

Facebook Twitter

Nowy Rok warto powitać na sportowo. Przekonują do tego pomysłu organizatorzy Częstochowskiego Biegu Sylwestrowego. Start wspólny odbywał się będzie na dystansach 5 i 10 km.

W kategorii open mogą sprawdzić się wszyscy chętni, a przy okazji będzie możliwość wspierania szczytnego celu:

Zapraszamy wszystkich biegaczy. Do wyboru mamy dwa dystanse – 5 i 10 km. To jest ten dzień, kiedy w optymistyczny sposób możemy świętować nie tylko wieczorem, ale również i za dnia, do czego wszystkich aktywnych serdecznie zachęcam. Nasza impreza włącza się do akcji zbierania środków finansowych dla Agatki Kuberskiej – zbieramy pieniądze poprzez licytacje pierwszego numeru startowego.

Jak mówi pomysłodawca Jacek Urbanowicz ze Stowarzyszenia Pro-Run, mimo że 5 km jest „towarzyszące” to biegacze również na krótszej trasie mają szansę na nagrody. Pętla poprowadzi przez dzielnicę Północ. Na starcie mile widziane są też kolorowe przebrania:

Startujemy z parkingu przy Centrum Handlowym M1 i następnie kierujemy się chodnikiem i ścieżką rowerową w stronę promenady miejskiej im. Czesława Niemena, długa prosta promenadą, krótka pętla w Lasku Aniołowskim i wracamy w stronę M1. Mamy pętlę o długości 5 km. Każdego, kto będzie startował, zapraszam też do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze przebranie

– do zapisów zachęca Jacek Urbanowicz.

Częstochowski Bieg Sylwestrowy 31 grudnia, start o godz. 12:00.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024