Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wystartował program „Ciepłe Mieszkanie”. Miasto pyta kto jest chętny

Facebook Twitter

Do 21 października właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych mogą zgłaszać się do programu „Ciepłe Mieszkanie". Program wystartował w ubiegłym tygodniu a ma umożliwić uzyskanie dofinansowania na wymianę nieekologicznego źródła ciepła na inne.

Awaria ogrzewania w Częstochowie
fot.pixabay.com

Można starać się o wsparcie na wymianę tzw. „kopciucha”, ale i zamontowanie nowej instalacji centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła czy rozliczyć w programie dokumentacje projektową. Można również wymienić okna i drzwi wejściowe, w przypadku rezygnacji z pieca węglowego. Dofinansowanie w ramach programu nie obejmuje budynków mieszkalnych wielorodzinnych, które mogą być przyłączone do sieci ciepłowniczej. Wysokość dofinansowania zależy od naszych dochodów.

Osoby wyrażające wolę skorzystania z programu proszone są o złożenie ankiety w kancelarii Urzędu Miasta. To pozwoli dobrze przygotować się do rozdziału środków z NFOŚiGW.

Nabór potrwa od 6 do 21 października 2022 r.

Beneficjentami programu „Ciepłe Mieszkanie” mogą być wyłącznie osoby spełniające poniższe kryteria:

  • podstawowy poziom dofinansowania – dochód roczny właściciela/współwłaściciela nie może przekroczyć kwoty 120.000 zł; wówczas dofinansowanie wynosi nie więcej niż 17.500 zł na jeden lokal mieszkalny,
  • podwyższony poziom dofinansowania – właściciel/współwłaściciel musi spełniać kryterium socjalne tj. miesięczny dochód na osobę nie może przekraczać: – w gospodarstwie jednoosobowym kwoty (2 342 zł), – w gospodarstwie wieloosobowym kwoty (1 673 zł); dofinansowanie wówczas wynosi nie więcej niż 26 900 zł na jeden lokal mieszkalny,
  • najwyższy poziom dofinansowania – miesięczny dochód na osobę nie może przekraczać: – w gospodarstwie jednoosobowym kwoty (1 260 zł), – w gospodarstwie wieloosobowym kwoty (900 zł); dofinansowanie wówczas wynosi nie więcej niż 39 900 zł na jeden lokal mieszkalny.

Więcej na stronie miasta Ciepłe mieszkanie

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024