Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wysokie zwycięstwo Włókniarza w Rybniku

Facebook Twitter

W meczu 13 kolejki PGE Ekstraligi żużlowcy Eltrox Włókniarza wysoko pokonali w Rybniku drużynę PGG ROW 60:30. Był to zaległy mecz, który pierwotnie miał się odbyć w Częstochowie, jednak tor przy ul. Olsztyńskiej do tej pory nie nadaje się do jazdy i Włókniarz musiał drugi raz w tym sezonie pojechać wyjazdowy mecz w Rybniku.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn rywalizacja była dużo bardziej zacięta i nasi żużlowcy wygrali tylko 49:41. Tym razem drużyna rybnicka była tłem dla częstochowian i nie podjęła walki. Najskuteczniejszym zawodnikiem „biało-zielonych” był niepokonany Jason Doyle (13 pkt. + 2 bonusy) i Paweł Przedpełski (13 pkt. + 1 bonus). Do wyścigów nominowanych niepokonany był również Rune Holta, ale nie ukończył 15 biegu i ostatecznie zdobył w meczu 10 pkt + 2 bonusy. Z bardzo dobrej strony pokazali się nasi młodzieżowcy: Jakub Miśkowiak (8 pkt.) i Mateusz Świdnicki (3 pkt. + 2 bonusy). Nieco słabiej wypadli Leon Madsen (8 pkt.+ 1 bonus) i Fredrik Lindgren (zaledwie 5 pkt.).
W ekipie gospodarzy liderem był Rosjanin Siergiej Łogaczow (9 pkt.).
Oprócz wyniku pozytywnym aspektem w drużynie „lwów” było oddanie miejsca w biegu nominowanym Miśkowiakowi przez Madsena, który po 4 seriach miał więcej punktów od niego (8) i to on mógł pojechać w 14 biegu, co oznaczałoby szansę na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Ostatecznie Duńczyk nie został zgłoszony do przedostatniej gonitwy, a awizowanego w niej Lindgrena zastąpił nasz junior.

Następny mecz – ostatni w rundzie zasadniczej – podopieczni trenera Pawła Świderskiego pojadę w niedzielę (13.09), kiedy to zmierzą się na wyjeździe z drużyną Mistrzów Polski Fogo Unią Leszno. Od tego meczu może zależeć czy Eltrox Włókniarz awansuje do fazy play-off.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj