Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wysokie zwycięstwo Włókniarza na inaugurację

Facebook Twitter

W zaległym meczu 1 kolejki PGE Ekstraligi Eltrox Włókniarz Częstochowa pokonał na własnym torze drużynę MR Garden GKM Grudziądz 53:37. Najskuteczniejszymi zawodnikami w ekipie trenera Marka Cieślaka był Leon Madsen, zdobywca 12 punktów. W drużynie gości niepokonany był Artiom Łaguta, który w 6 biegach nie znalazł pogromcy i zdobył komplet 18 punktów.

Biało-zieloni od początku kontrolowali przebieg spotkania, z biegu na bieg powiększając przewagę. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się juniorzy Włókniarza, zwłaszcza Mateusz Świdnicki, który w świetnym stylu wywalczył 6 punktów. Nie zawiedli nasi liderzy – Madsen, Lindgren (10 pkt + 3 bonusy), Doyle (10 pkt + 2 bonusy), swoje zrobiła „druga linia”, czyli Paweł Przedpełski (6 pkt + 2 bonusy) i Rune Holta (5 pkt + 2 bonusy). W ekipie gości obok wspomnianego Łaguty walkę próbował podejmować Nicki Pedersen (8 pkt.), reszta grudziądzan bardzo zawiodła.
Następne spotkanie biało-zieloni rozegrają w najbliższą niedzielę (21.06), kiedy to pojadą do Zielonej Góry na mecz z Falubazem.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj