Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wypocznij w trakcie świątecznej przerwy i sięgnij po książkę!

Facebook Twitter

Były gry, planszowe i komputerowe, setki filmów i seriali. Tysiące książek i jeszcze więcej opowiadań Science Fiction. Wiele z nich dotyczyło szalejącej na świecie epidemii. Zaraza odmieniała naszą planetę, zaburzała relacje. Tak było w książkach- do tej pory. Czy koronawirus, z którym walczymy już od niemal roku, to spełniające się "proroctwa" literatury S-F?

fot. RoonZ-nl / pixabay.com

Na to pytanie odpowiada Adam Florczyk, miłośnik literatury fantasy i S-F, organizator Festiwalu Dekondtrukcji słowa Czytaj!

Literatura Science- Fiction często opisywała szalejące epidemie, podobne do tej, z którą aktualnie mierzy się cały świat. Ale nie była to literatura „prorocza”, a przynajmniej nie taki był jej cel, mówi Adam Florczyk

Świat „w przyszłości”, o którym można było czytać jeszcze w latach 80-tych XX wieku w literaturze S-F różni się znacząco od tego co dzieje się w roku 2020, mówi Adam Florczyk.

Komunikacja na odległość, telepatyczna, technologiczna, czy w końcu- internetowa, z którą mamy do czynienia aktualnie, to temat który w literaturze S-F pojawia się bardzo często…

Dobra wiadomość jest taka, że w literaturze S-F bardzo często jest coś „po”. Po wojnie, po zarazie, po zniszczeniu. Pojawia się rodzaj happy endu.

Polecał Adam Florczyk, miłośnik literatury fantasy i S-F, organizator Festiwalu Dekondtrukcji słowa Czytaj!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj