Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wypełniamy roczne PITy, ale nadal się mylimy. Najczęstsze błędy w zeznaniach

Facebook Twitter

Cały czas wypełniamy i składamy zeznania podatkowe za rok 2022. Głównie w formie cyfrowej, ale nie unikamy błędów, informują urzędnicy fiskusa. Poprosiliśmy pracowników skarbówki o kilka wskazówek, o których warto pamiętać, aby uniknąć najczęściej powtarzających się błędów.

fot. Pixabay

Przede wszystkim upewnijmy się, że wypełniamy zeznanie na prawidłowym wariancie formularza – formularze te zmieniają się co roku.

Pobierajmy więc aktualne druki ze strony podatki.gov.pl lub bezpośrednio z naszego urzędu skarbowego

Pamiętać trzeba, aby wykazać całość uzyskanego przychodu, jeśli pochodzi np. z kilku źródeł, zanim złożymy zeznanie. Trzeba przy tym pamiętać np. o limicie kosztów uzyskania przychodów. Sprawdzajmy czy na pewno i w jaki sposób możemy skorzystać z ulg i odliczeń i czy wypełniliśmy wszystkie obowiązkowe rubryki. Konieczny jest np. czasem pomijany przez podatników PESEL, adres zamieszkania, czy dane identyfikacyjne współmałżonka.

Błąd który dominował przez lata, to jeśli składamy zeznanie papierowe – absolutnie nie zapomnijmy o podpisie. Bez niego jest nie ważne. Na pocieszenie dodam, że jeżeli zdarzy się nam pomyłka możemy złożyć korektę rocznego zeznania.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024