Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wypadek na Korytarzu Północnym: Jedna osoba nie żyje. Mamy pierwsze ustalenia

Facebook Twitter

1 osoba nie żyje, trzy zostały ranne. Tragiczny w skutkach wypadek o poranku w Częstochowie. Dwa samochody osobowe, zderzyły się na korytarzu północnym. Na miejscu nadal jest policja i straż pożarna.

Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia. Wiadomo, że do wypadku doszło na nitce w stronę Kiedrzyna ok godz. 7:17:

Kamil Dzwonnik: Na miejsce zadysponowano pięć zastępów ratowniczo – gaśniczych. Strażacy po przybyciu, stwierdzili, że pojazdami podróżowały cztery osoby. W jednym pojeździe jedna, a w drugim trzy osoby. Strażacy wspólnie z policjantami przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej  jednego z uczestników wypadku – kierowcy pojazdu oraz do udzielenia pomocy pozostałym uczestnikom. Następnie reanimację przejął przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Niestety po godzinie 8, odstąpiono od działań resuscytacyjnych i stwierdzono zgon mężczyzny

– relacjonował mł. bryg. Kamil Dzwonnik. Pozostali uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do szpitala na Parkitce.

Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Utrudnienia cały czas trwają

Kamil Dzwonnik: Zakładam, że z pewnością jeszcze ok. godziny będą trwać działania dochodzeniowe i prace policjantów na miejscu wypadku.

– dodaje rzecznik prasowy komendy PSP w Częstochowie. O pierwsze policyjne ustalenia zapytaliśmy rzeczniczkę częstochowskiej policji asp. sztab. Barbarę Poznańską:

Barbara Poznańska: Ze wstępnych ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Częstochowskiej Komendy wynika, że jadący w kierunku północy peugeot, którym podróżowały jeszcze dwie osoby, nie zauważył na jezdni przeszkody. Chcąc usunąć ją z drogi zatrzymał swój pojazd. W tym czasie jadący za nim 51-letni kierujący renault kangoo najprawdopodobniej nie zauważył stojącego na drodze pojazdu i najechał na tył peugeota. Na skutek tego zderzenia trzy osoby podróżujące peugeotem trafiły do szpitala.

Niestety kierowcy renault mimo podjętej na miejscu reanimacji nie udało się uratować. Przejazd korytarzem północnym od węzła w kierunku Kiedrzyna i Północy nadal jest niemożliwy. Policja kieruje na objazdy i apeluje o ostrożność.

Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023