Wypadek rowerzysty w Lublińcu. Do szpitala trafiła 11-letnia dziewczynka
To już drugi w ostatnich dniach wypadek rowerzysty w Lublińcu. Kilka dni temu informowaliśmy was o tragedii w której zginęła 22-latka, dziś znamy szczegóły zdarzenia z udziałem zaledwie 11-letniej dziewczynki.

Szacowany czas czytania: 01:33
Wypadek rowerzysty w Lublińcu
Do zdarzenia doszło we wtorek rano (15.10) w Lublińcu na ulicy Oleskiej. Tym razem jednośladem jechała 11-letnia dziewczynka. Z ustaleń policjantów wynika, 50-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego jadąc osobową kią, najechała na rowerzystkę znajdującą się na przejeździe rowerowym. 11-latka trafiła do szpitala.
Przypomnijmy, w ubiegły czwartek (10.10) również w Lublińcu doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. 22-latka została potrącona przez ciężarówkę i zginęła na miejscu. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożność i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Apelujemy do kierowców, aby podczas zbliżania się do przejść dla pieszych zachować szczególną ostrożność i zdecydowanie zmniejszyć prędkość. Natomiast rowerzyści, w trosce o własne bezpieczeństwo powinni pamiętać, że pomimo słonecznej pogody powinni stosować odblaski, a podczas przejeżdżania przez jezdnię po wyznaczonym przejeździe obowiązani są stosować zasadę szczególnej ostrożności
– piszą mundurowi.
Przede wszystkim zmniejszyć prędkość, aby kierowca samochodu, zwłaszcza skręcającego w drogę poprzeczną, miał szansę dostrzec rowerzystę z wyprzedzeniem i odpowiednio zareagować. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku na drodze.
Rowerzysto, zadbaj o własne bezpieczeństwo!
Przepisy dotyczące ruchu rowerów nie nakładają obowiązku korzystania z kasków ochronnych. Należy jednak wziąć pod uwagę, że kask chroni głowę – część ciała najbardziej narażoną na urazy. Z kolei kamizelka odblaskowa, szelki odblaskowe, opaski, ułatwiają dostrzeżenie rowerzysty przez kierowcę, co zmniejsza ryzyko jego potrąceni.

Czytaj także: