Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wypadek na A1. Policja podała szczegóły zdarzenia. Śmierć poniosła w nim jedna osoba

Facebook Twitter

Kierowca busa najechał na tył samochodu ciężarowego, jedna osoba zginęła. Policja z Lublińca podała okoliczności wczorajszej (11.06) tragedii na autostradzie A1 w okolicy miejscowości Woźniki.

wypadek na a1
fot. policja Lubliniec

O tym tragicznym zdarzeniu mówiliśmy w wiadomościach Radia Jura, bo droga wczoraj przez całe przedpołudnie była zablokowana.

W wyniku zderzenia busa z samochodem ciężarowym, śmierć poniósł pasażer busa 52- letni mieszkaniec Częstochowy, kierowca busa trafił do szpitala w Częstochowie. Ruszyło śledztwo, by wyjaśnić okoliczności tej drogowej tragedii.

fot. policja Lubliniec

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Policjanci przypominają również, jak zachować się w przypadku awarii na autostradzie:

Podstawowe zasady zachowania na autostradzie w razie awarii lub udziału w zdarzeniu drogowym.
1. Zjedź, jeśli to tylko możliwe, na pas awaryjny.
2. Włącz światła awaryjne (ewentualnie mijania- jeśli pojazd nie jest w nie wyposażony).
3. Przed wyjściem z pojazdu upewnij się w lusterkach, że możesz z niego bezpiecznie wyjść.
4. Nałóż kamizelkę odblaskową i umieść trójkąt odblaskowy (ostrzegawczy) w odległości 100 m za pojazdem, odpowiednio do miejsca jego unieruchomienia.
5. Zejdź z jezdni i na poboczu, najlepiej za barierkami oczekuj na pomoc; ogranicz do niezbędnego minimum czynności przy unieruchomionym pojeździe.

fot. policja Lubliniec

Zapamiętaj

Pojazdy na autostradzie mogą jechać z prędkością nawet 140 km/h. To oznacza, że pokonują prawie 40 metrów na sekundę, a długość drogi hamowania pojazdu przy tej prędkości, aż do jego zatrzymania przy dobrych warunkach drogowych, wynosi ponad 150 metrów. Natomiast na mokrej nawierzchni, droga ta może być nawet dwukrotnie dłuższa! Gdy jadąc taką drogą, napotkamy utrudnienia np. kolizję czy wypadek, istnieje duże ryzyko, że sami możemy stać się uczestnikami zdarzenia drogowego. Tego typu sytuacje stanowią spore zagrożenie, a nierozważne zachowanie uczestników zdarzenia może być tragiczne w skutkach. Dlatego tak istotne jest przestrzeganie zasad odpowiedniego zabezpieczenia miejsca, w którym doszło do niebezpiecznej sytuacji.

– przestrzegają stróże prawa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024