Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wypadek, kolizje i nietrzeźwi: Policja o statystykach z Wielkanocy

Facebook Twitter

Wypadek, kolizje i nietrzeźwi - kilkaset naruszeń przepisów przez kierowców. To bilans minionych świąt na częstochowskich drogach.

policja
fot. czestochowa.policja.gov.pl

Wypadek, kolizje i nietrzeźwi

O podsumowanie przedłużonego weekendu, podczas którego często przemieszczaliśmy się samochodami – również poza miasto – poprosiliśmy częstochowską policję.

Barbara Poznańska: Dla policjantów był to jednak czas wytężonej służby, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom. Niestety, policjanci zatrzymali aż sześciu pijanych kierowców. Podczas świątecznego weekendu, tj. od piątku do poniedziałku do godziny 22:00 na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie doszło do 23 kolizji i jednego wypadku drogowego.

Jak mówi rzecznik Barbara Poznańska, nadal nadmierna prędkość ale i alkohol stanowią spory problem. Dlatego dziś (11.04.) jeszcze przed świtem, patrole sprawdzały czy nie wsiadamy za kierownicę po spożyciu:

Barbara Poznańska: Prawie 300 wykroczeń drogowych, z czego większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Z tego powodu jedna osoba straciła prawo jazdy. 5 osób kierowało swoim pojazdami, nie mając w ogóle do tego uprawnień. W tych dniach częstochowska policja wyeliminowała z ruchu 6 nietrzeźwych kierowców. Dziś natomiast od godziny 4:00 policjanci z ruchu drogowego prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwość”, gdzie wyeliminowali z ruchu trzech pijanych kierujących. Na szczęście na drogach miasta i powiatu nikt nie zginął

– dodaje podsumowując wilkanocne akcje drogówki – Barbara Poznańska, oficer prasowy częstochowskiej komendy policji.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj