Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wylewają beton na A1

Facebook Twitter

Trwają prace na A1. Na jezdni od granicy z województwem łódzkim w stronę Częstochowy wylewany jest beton. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to tym odcinkiem ruchu pojedziemy jeszcze w tym roku.

fot. gov.pl

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Zespół maszyny, z których będzie układana wylewka, będą przemieszczały się z północy na południe na odcinku ok. 6,5 km po jezdni prawej (do Katowic) od granicy z województwem łódzkim. W pobliżu przejścia dla zwierząt, zostanie przestawiony na drugą jezdnię. Wtedy układana będzie wylewka na południe w kierunku Katowic, na odcinku ok. 10,5 km aż do połączenia z obwodnicą Częstochowy. Na ułożenie prawie 17 km nawierzchni zostanie zużyte ponad 75 tys. m3 betonu, co w przeliczeniu daje ok. 9,4 tys. wywrotek dostarczających beton do miejsca jego wbudowania. Zakończenie układania nawierzchni betonowej planowane jest na początku IV kwartału tego roku. Po ułożeniu nawierzchni i wykonaniu robót koniecznych do wprowadzenia zmiany organizacji ruchu będzie możliwe udostępnienie kierowcom dwóch jezdni autostrady A1 od granicy woj. łódzkiego i śląskiego do Częstochowy.

fot. gov.pl

Zaawansowanie wykonanych robót na tym kontrakcie kształtuje się na poziomie ok. 77 proc. Zostały już wykonane wszystkie obiekty mostowe, na których trwają prace wykończeniowe oraz 16 z 17 zbiorników retencyjnych. Warstwy podbudów autostrady A1 są na ukończeniu. Kontynuowane jest wykonywanie ekranów akustycznych, konstrukcji jezdni dróg dojazdowych, systemów odwodnienia drogi, umacnianie skarp nasypów i wykopów.

Zakończenie wszystkich robót planowane jest na czerwiec 2022 roku.

fot. gov.pl

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj