Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wykonawca rozpoczął prace na DK46. Rusza duża przebudowa w kierunku Opola

Facebook Twitter

Ruszyły prace przy przebudowie DK-46 w kierunku Opola. To kolejna obok DK1, największa drogowa inwestycja w Częstochowie w ostatnich latach. Wreszcie od tego tygodnia wykonawca rozpoczyna przebudowę ulic: Głównej i Przejazdowej oraz budowę nowego odcinka - obejścia ul. św. Barbary.

Na razie ruch wahadłowy wprowadzony został na odcinku 500 metrów:

Poprzedził to przeprowadzony odbiór oznakowania związanego z pierwszą tymczasową organizacją ruchu, która zaczyna obowiązywać w kilku lokalizacjach. W związku z tym ruch w ul. Przejazdowej na fragmencie ok. 500 m od ul. Szybowej (nieopodal granicy miasta) do ul. Marynarskiej będzie odbywał się wahadłowo, po jednym pasie drogi, ze sterowaniem sygnalizacją świetlną. Frezowana będzie tam nawierzchnia jezdni, przygotowywane będą też prace związane z przebudową sieci podziemnych. W przeciągu kilku dni drugie wahadło pojawi się na krótszym – około 100-metrowym – fragmencie w obrębie obiektu mostowego nad rzeką Gorzelanką, za wyjazdem z ul. Tatrzańskiej w stronę miasta

– informuje kierowców Maciej Hasik, rzecznik w zarządzie dróg. Musimy przyzwyczajać się więc do utrudnień również w rejonie Kawodrzy i Gnaszyna oraz na trasie wylotowej na Opole. Prace w kolejnych miesiącach będą postępować, do przebudowy jest 6 km drogi:

Kierowcy na razie nie powinni spodziewać się innych utrudnień w obrębie placu budowy. Prace przygotowawcze będą natomiast odbywać się także przy budowie nowego śladu drogi, co nie będzie generowało dodatkowych niedogodności. Wjazd do miasta i wyjazd w kierunku Opola przez ul. Przejazdową wydłuży się o kilka minut. Kierowcy chcący ominąć utrudnienia mogą kierować się na autostradową obwodnicę miasta na węźle Częstochowa – Blachownia. Prosimy o zachowanie ostrożności przy poruszaniu się w obrębie placu budowy DK 46 w Częstochowie.

Zyskamy w tej inwestycji nowe ścieżki pieszo-rowerowe, oczywiście nową nawierzchnię, przebudowane skrzyżowania czy oświetlenie

– przypomina rzecznik MZD Maciej Hasik. Całość wraz z dofinansowaniem unijnym pochłonie 98 mln złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj