Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyjście do parku czy spacer w lesie. Od poniedziałku (20.04) – mniej obostrzeń

Facebook Twitter

Od dzisiaj (20.04.) czeka nas mniej obostrzeń dotyczących wychodzenia z domu. Więcej klientów będzie mogło też zrobić zakupy w sklepie, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez towarzystwa dorosłych.

To pierwszy etap znoszenia ograniczeń związanych z trwającą epidemią, które zapowiedział rząd. Zmieni się też liczba osób, które będą mogły uczestniczyć we mszy świętej. Od poniedziałku będzie zależała od powierzchni świątyni – na 1 osobę będzie musiało przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

Wciąż obowiązują i będą obowiązywać stałe zasady bezpieczeństwa: zachowanie 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych; obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych, utrzymanie pracy i edukacji zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe; ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu) oraz kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.

Daty kolejnych etapów zdejmowania obostrzeń (w sumie czterech) zależą przede wszystkim od liczby zachorowań.

  • Od poniedziałku, 20 kwietnia więcej osób jednorazowo zrobi zakupy w sklepie. Do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4.
  • W sklepach o powierzchni większej niż 100 m2 – na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.
  • Od 20 kwietnia będzie też można wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze. Przebywać na zewnątrz można będzie oczywiście tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania nosa i ust.
    Uwaga! Place zabaw nadal pozostają zamknięte!
  • Zmieni się też liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym. Od poniedziałku będzie zależała od powierzchni świątyni – na 1 osobę będzie musiało przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.
  • Młodzież, która ukończyła 13. rok życia będzie mogła przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej, zachowując, rzecz jasna, odpowiedni 2-metrowy dystans od innych i zasłaniając usta i nos.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj