Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyjeżdżacie na Wielkanoc poza miasto? Sąsiedzkie czuwanie znów się przyda

Facebook Twitter

Święta to czas rodzinny, oznacza też wyjazdy i pozostawienie dobytku w domu czy mieszkaniu bez opieki. To zwyczajowo też okres większej aktywności włamywaczy i złodziei. W tym czasie patrole mobilizują się do ochrony naszych osiedli.

fot. Steffen Salow/ Pixabay

Każdy mieszkaniec powinien zabezpieczyć odpowiednio swoje mieszkanie czy sam sobie powinien tego pilnować – są systemy alarmowe, monitoringi, agencje prywatne ochrony. My też będziemy patrolować częstochowskie ulice, będziemy obecni na różnych osiedlach i będziemy się przyglądać, czy nie dochodzi do sytuacji sprzecznych z prawem. Mam tutaj na myśli program z uchwały „Bezpieczna Częstochowa” – „Sąsiedzkie czuwanie”, jeżeli wyjeżdżamy gdzieś.

Jak dodaje Artur Kucharski ze Straży Miejskiej w Częstochowie, w razie wyjazdów na cały okres świąt wielkanocnych, poprośmy zaprzyjaźnione osoby o doglądanie pustego mieszkania.

Niektóre osoby wyjadą na kilka dni poza Częstochowę, dlatego postarajmy się, aby ktoś z sąsiadów, z najbliższych członków rodziny pilnował również naszego dobytku, żeby wszedł do mieszkania, zapalił światło, żeby sprawiał wrażenie, że w tym domu ktoś jest, aby potencjalni złodzieje mieli ciężką drogę, aby coś nam ukraść

– przestrzegał Artur Kucharski ze Straży Miejskiej. Tego typu sąsiedzka życzliwość przyda się przy każdej dłuższej nieobecności w domu.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024