Wyjazdowy remis Rakowa Częstochowa z Wisłą Płock.

W meczu 6 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w niedzielę (29.08) Raków Częstochowa zremisował na wyjeździe z Wisłą Płock 1:1 (1:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył w 19 minucie Marcin Cebula, w 37 minucie wyrównał Damian Warchoł. Podopieczni trenera Marka Papszuna mieli sporo okazji na zdobycie zwycięskiej bramki, zabrakło jednak skuteczności.

Był to pierwszy mecz Rakowa po przegranej rywalizacji z belgijskim Gent w europejskich pucharach (dwa spotkania – z Górnikiem Zabrze i Radomiakiem Radom zostały przełożone). Częstochowianie objęli prowadzenie w 19 minucie – po podaniu Patryka Kuna piłkę w znakomity sposób w polu karnym Wisły przyjął Cebula i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. Drużyna z Płocka wyrównała w 37 min., po uderzeniu głową Warchoła. W ostatniej minucie 1 połowy świetną okazję do zdobycia drugiej bramki miał Cebula, ale trafił w słupek.

W drugiej części Raków osiągnął przewagę i groźnie atakował. Świetne spotkanie rozgrywał Cebula, który min. w 61 minucie odważnym strzałem z połowy boiska omal nie wyprowadził Rakowa na prowadzenie. W odpowiedzi strzał jednego z piłkarzy Wisły trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kovacevica. Raków miał jeszcze kilka okazji na zdobycie drugiej bramki (Kun, Musiolik, Lopez), ale wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Teraz przed nami dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacji, „czerwono-niebiescy” na ligowe boiska powrócą w niedzielę 12 września, kiedy to podejmą na stadionie przy ulicy Limanowskiego drużynę Lecha Poznań.

Wisła Płock – Raków Częstochowa 1:1 – 19 min. Cebula (0:1), 37 min. Warchoł (1:1)