Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyjazdowy mecz zawodników Eltrox Włókniarza z PGG ROW Rybnik przełożony przez koronawirusa!

Facebook Twitter

Pozytywny wynik testu na COVID-19 u jednej z osób na ostatnim żużlowym meczu PGG ROW Rybnik. Odwołany został więc najbliższy mecz z Częstochową. Jest komunikat Żużlowej Ekstraligi na ten temat. 

Pozytywny wynik testu na COVID-19 u jednej z osób pracującej w parku maszyn w trakcie meczu z FOGO Unia Leszno. Nie jest nią żaden z zawodników, mechaników ani członków sztabów szkoleniowych. Przełożono więc mecze PGG ROW Rybnik z Włókniarzem Częstochowa (17 lipca) oraz FOGO Unia Leszno z Falubazem. Wprowadzono obowiązkową domową izolację od wtorku dla wszystkich zawodników PGG ROW Rybnik i FOGO Unii Leszno wraz z mechanikami, zawodnikami i sztabami szkoleniowymi oraz wszystkich osób przebywających w parku maszyn podczas meczu. Startujący wówczas zawodnicy mają zakaz wszelkiej aktywności sportowej. Przeprowadzone zostaną testy genetyczne na obecność koronawirusa dla zawodników obu drużyn wraz z mechanikami i sztabami szkoleniowymi. Zgodnie z zaleceniami WHO testy genetyczne na obecność koronawirusa przeprowadza się w ciągu 7-8 dni od dnia potencjalnego kontaktu z osobą zarażoną. Będzie je więc można zrobić najwcześniej około 20 lipca.

Ekstraliga Żużlowa odwołuje zatem piątkowy (17.07.) mecz VI rundy DMP pomiędzy drużynami PGG ROW Rybnik – ELTROX Włókniarz Częstochowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024