Wyjazdowe zwycięstwo Rakowa

W meczu 25 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym we wtorek (03.03), Raków Częstochowa wygrał z Wisłą w Płocku 2:0 (1:0). Podopieczni trenera Marka Papszuna odnieśli tym samym pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w 2020 roku .

Raków zaczął mecz w swoim stylu, czyli wysoko atakował przeciwników, nie pozwalając gospodarzom na skonstruowanie akcji. Pierwszą bramkę częstochowianie zdobyli w 9 minucie – przed polem karnym Wisły podania wymienili Miłosz Szczepański z Franem Tudorem i po zagraniu tego pierwszego wzdłuż lini bramkowej piłkę do własnej bramki skierował przypadkowo obrońca gospodarzy Damian Michalski.
W drugiej połowie Raków dążył do podwyższenia wyniku, trener Papszun mimo prowadzenia 1:0 wprowadził na boisko napastnika (Felicio Brown Forbes) za pomocnika (Marko Poletanovic). Kostarykanin minutę po wejściu miał doskonałą okazję do podwyższenia rezultatu, kończąc kontrę Rakowa, ale posłał piłkę obok bramki. W 60 minucie czerwono-niebiescy podwyższyli wynik na 2:0, kiedy to dośrodkowanie Petra Shwarza z rzutu rożnego na gola zamienił kapitan Rakowa Tomas Petrasek. W 79 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Igor Sapała i nasi piłkarze zmuszeni byli do kończenia meczu w dziesiątkę. Na szczęście nie powtórzył się scenariusz z niedawnego, wyjazdowego meczu z Arką Gdynia (częstochowianie prowadzili 2:0, by przegrać 2:3) i wynik do końca nie uległ już zmianie. Raków wygrał zasłużenie i dzięki 3 punktom awansował do pierwszej ósemki w ligowej tabeli – przynajmniej do środowego (04.03) meczu Zagłębia Lubin z ŁKS Łódź.