Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyjątkowy koncert w filharmonii częstochowskiej

Facebook Twitter

Mateusz Pospieszalski Quintet, Anna Maria Jopek, Wojciech Waglewski, Sebastian Karpiel Bułecka Adam Nowak, Antoni Gralak, Adam Woronowicz. To tylko część obsady wyjątkowego muzycznego wydarzenia w filharmonii częstochowskiej.

Już 26 sierpnia na zaproszenie organizatora wydarzenia – częstochowianina Mateusza Pospieszlaskiego, czeka nas koncert Retrospekcja:

Zostałem wrobiony. Powód jest bardzo błahy, bo wygrałem koncert w Szczebrzeszynie w zeszłym roku, na festiwalu Słowa Polskiego. To jest jeden z największych festiwali Słowa Polskiego w Polsce. Dlaczego w Szczebrzeszynie? Bo się trudno wymawia. Jest to stolica słowa polskiego, tak się o tym mówi. Jest to bardzo dobry festiwal, przy którym przygrywałem do czytań Norwida aktorom i zrobiłem całą oprawę muzyczną z Joachimem Menclem. To się bardzo spodobało pewnemu człowiekowi i zapytał, czy mam jakiś duży koncert i czy chciałbym. Powiedziałem, że nie mam i chciałbym robić rzeczy nowe. Odpowiedział, że powinienem mieć taki koncert, czy bym zagrał, jeśli on taki koncert zorganizuje. Mówię – nie ma sprawy, zorganizuj, to pogadamy. Pół roku temu dotrzymał słowa.

Początek koncertu o godzinie 18. Wydarzenie powinno szczególnie zainteresować wszystkich miłośników muzyki, ale i nie tylko:

Myślę, że będziecie zadowoleni i nie będziecie żałować. Jest to dla mnie duże wydarzenie, dlatego że kręci się wokół mnie. Jest to bardzo niezręczne, bo nie lubię takiego wycentralizowanego pokazywania, że to wszystko się wokół mnie kręci. Niestety tak się stało i muszę to przyjąć na klatę. Chciałem, żeby ten koncert nie był zbyt eklektyczny. Myślę, że się to uda jeszcze kiedyś powtórzyć. Mam nadzieję, że to, co jest w tej chwili w scenariuszu, będzie na tyle interesujące, że będziecie zadowoleni.

Koncert poprowadzi Piotr Metz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj