Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyjątkowe wotum. Piłkarze Rakowa ofiarowali Matce Bożej złoty medal Mistrzostw Polski

Facebook Twitter

Piłkarze Rakowa dzień po historycznym triumfie odwiedzili Jasną Górę. Przekazali do sanktuarium szczególne wotum - złoty medal Mistrzostw Polski. Piłkarzom, trenerowi i władzom klubu historycznego sukcesu pogratulował przeor klasztoru.

Piłkarze Rakowa ofiarowali Matce Bożej złoty medal Mistrzostw Polski
Fot. facebook.com/JasnaGoraNews

Piłkarze Rakowa ofiarowali Matce Bożej złoty medal Mistrzostw Polski

Ojciec Samuel Pacholski zapewnił, że paulini im stale kibicują. Piłkarze natomiast zadeklarowali dalszą ciężką pracę, dziękując za dotychczasowe wsparcie:

Mateusz Wdowiak: Zdobyliśmy pierwsze, historyczne Mistrzostwo, co jest na pewno nie lada wydarzeniem. Mamy nadzieję, że tak jak niegdyś Jasnej Góry i nie zdobyli Szwedzi, tak mam nadzieję, że my nie oddamy tego Mistrzostwa i będziemy go bronić w następnych latach, co na pewno nie będzie łatwe, ale mam nadzieję, że podołamy

– mówił Mateusz Wdowiak.

Piłkarze Rakowa ofiarowali Matce Bożej złoty medal Mistrzostw Polski

Tytuł mistrza Polski jest ukoronowaniem pracy trenera Marka Papszuna, który poprowadził klub po raz ostatni:

Marek Papszun: Stacjonowaliśmy tutaj blisko w hotelu, zawsze na spacery przedmeczowe tutaj przychodziliśmy, więc nasze drogi tu się ciągle krzyżowały. Chcielibyśmy przekazać złoty medal, żeby pozostał na Jasnej Górze jako docenienie współpracy, ale też kibicowania i modlitw

– mówił trener „złotej” drużyny Marek Papszun. Już kilkukrotnie w ostatnich tygodniach można było zauważyć podświetloną na czerwono- niebiesko jasnogórską wieżę.

Źródło: Biuro prasowe Jasnej Góry

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj