Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wygrana Skry Częstochowa ze Stomilem w Olsztynie

W meczu 15 kolejki Fortuna 1 ligi rozegranym w piątek (29.10) piłkarze Skry Częstochowa wygrali na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 1:0. Gola na wagę 3 punktów zdobył w 32 minucie strzałem z rzutu karnego Kamil Wojtyra.

Mecz upłynął pod znakiem rzutów karnych, na trzy „jedenastki” podyktowane przez sędziego tylko jedną udało zamienić się na bramkę, na nasze szczęście dokonał tego napastnik Skry. Już w 5 minucie meczu przed szansą na objęcie prowadzenia stanęli gospodarze, ale uderzenie z 11 metrów Patryka Mikity obronił bramkarz „Skrzaków” Mateusz Kos. Potem Wojtyra wykorzystał karnego w 32 min., a w drugiej połowie nasz snajper stanął przed ponowną szansą na pokonanie bramkarza gospodarzy, również z 11 metrów. Tym razem jednak górą był Krzysztof Bakowski.

Mówi strzelec jedynej bramki w tym meczu Kamil Wojtyra:

W ostatnich kilku meczach nie udawało nam się tego zrobić. Jak się okazało, ta bramka dała nam 3 pkt. Szkoda, że nie udało się w drugiej połowie szybciej zakończyć tego meczu. Najważniejsze zarówno dla mnie, jak i dla drużyny jest to, że zdobyliśmy bardzo ważne 3 pkt. Był to dla nas naprawdę bardzo ważny mecz. Skupiamy się już na następnym meczu. Myślę, że będzie to mecz bardzo podobny, bardzo ciężki.

Wygrana w Olsztynie była pierwszym triumfem ligowym podopiecznych Jakuba Dziółki od 5 kolejek. Skra zgromadziła na swoim koncie już 17 punktów, a następny mecz nasza drużyna rozegra w najbliższy piątek (05.11), kiedy to zmierzy się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Trener Jakub Dziółka podsumował mecz ze Stomilem i zapowiada kolejną walkę o punkty.

Przewidywaliśmy taki scenariusz przy meczu, że może nie być dużo pięknej gry tylko mecz o wynik. Spodziewaliśmy się takiej gry- ze Stomilem Olsztyn – bezpośrednich podań w naszą linię obrony. Nie straciliśmy bramki, to na pewno jest budujące. Wszystkich zawodników oceniam dobrze, bo wygraliśmy mecz. Dla mnie ważny mecz w Niepołomicach, znam drużynę, wiem jak drużyna jest zdeterminowana, też trenera Tułacza. Z tym zespołem będzie ciężki bój.