Wygrana Skry Częstochowa z liderem 2 ligi!

W meczu 6 kolejki 2 ligi piłkarze Skry Częstochowa wygrali u siebie z liderem Chojniczanką Chojnice 1:0, po bramce Piotra Noconia w 88 minucie. Obok strzelca bramki bohaterem Skry został też bramkarz Mikołaj Biegański, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, broniąc min. rzut karny.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gości, którzy kilka razy przeprowadzali groźne akcje pod bramką Skry. Na szczęście doskonale spisywał się nasz bramkarz Mikołaj Biegański, który obronił rzut karny w 38 min. Skra grała kiepsko i miała wielkie szczęście, że na przerwę schodziła bez straconej bramki.
Druga część meczu to już dużo lepsza postawa podopiecznych trenera Marka Gołębiewskiego, którzy zaczęli wreszcie konstruować składne akcje i mieli kilka okazji do zdobycia gola. W końcówce meczu to jednak Chojniczanka znowu doszła „do głosu” i groźnie atakowała na bramkę Skry. Najlepszą okazję goście mieli w 83 min., ale naszą drużynę uratowała poprzeczka i ponownie doskonała interwencja Biegańskiego.
Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem w 88 minucie akcja trójki Mariusz Holik – Jakub Sinior – Piotr Nocoń skutecznym strzałem zakończył ten ostatni i Skra wyszła na prowadzenie. Wynik do końca nie uległ już zmianie i częstochowianie pokonali Chojniczankę Chojnice 1:0.