Wygrana Skry Częstochowa z Elaną Toruń

W meczu 22 kolejki 2 ligi, rozegranym w sobotę (07.03) piłkarze Skry Częstochowa pokonali na własnym boisku drużynę Elany Toruń 1:0 (1:0), po samobójczym golu bramkarza gości, Pawła Sokoła w 20 minucie.

Nasi piłkarze mieli w tym spotkaniu sporo szczęścia. Zwłaszcza w pierwszej połowie Elana stworzyła kilka groźnych sytuacji, ale fortuna była tego dnia zdecydowanie z naszymi piłkarzami i bardzo dobrze w bramce Skry spisywał się Mateusz Kos. Pecha miał za to golkiper gości, który pechowo interweniował w 20 minucie spotkania, strzelając gola samobójczego.
Skra odniosła bardzo cenne zwycięstwo, które pozwoliło na awans o jedno oczko w tabeli. Aktualnie częstochowianie zajmują 15 miejsce w tabeli, z dorobkiem 25 punktów. Przed naszymi piłkarzami teraz dwa bardzo ciężkie pojedynki, z kandydatami do awansu – z Widzewem Łódź na wyjeździe (14.03) i GKS Katowice u siebie (22.03).

Skład Skry: Kos – Gołębiowski, Mesjasz, Holik, Napora, Niedbała, Olejnik, Zalewski, Nocoń, Kieca, Rumin (90 min Wolny).