Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wygrana AZS-u 2020 w II lidze

Bez straty seta drużyna Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa wygrała w wyjazdowym spotkaniu ze Startem Namysłów w ramach rozgrywek II ligi siatkarzy.

Częstochowianie od początku spotkania narzucili swój rytm gry, popisując się skuteczną grą w ataku oraz dokładając punktowe bloki:

Byliśmy faworytem, wywiązaliśmy się z naszej roli, ale nie było to łatwe spotkanie. Na pewno przyjeżdżając na taką hale, dawno nie pamiętam, żebyśmy na takiej hali grali mecz, tak specyficznej, tak małej i ciemnej, wysłużonej. Tutaj gospodarze mogli być naprawdę groźni, ale w pierwszym secie narzuciliśmy swoje tempo gry. Zagraliśmy bardzo dobrze, blok, obrona, zagrywek też zbyt wiele nie zepsuliśmy. Pozwoliło nam to odskoczyć od początku seta i kontrolować jego przebieg. W drugim secie trochę nerwówki i gra punkt za punkt, końcówka mogła potoczyć się różnie. W trzecim wróciliśmy do swojej gry i kontrolowaliśmy grę na siatce i skończyło się 3:0 dla nas.

To nie było łatwe spotkanie, mówił trener AZS-u Wojciech Pudo. Zwłaszcza w drugiej partii, która zakończyła się rezultatem 25:23. W trzecim secie częstochowianie postawili jednak kropkę nad i…

Cieszą 3 pkt, cieszy, że zamknęliśmy to w 3 setach, bo z takim nastawieniem tutaj przyjeżdżaliśmy. Jednak drugi set o dziwo był dość wyrównany i mogło to się skończyć różnie, więc fajnie, że tę końcówke dowieźliźmy. Przeciwnik był z dołu tabeli, ale pokazał, że u siebie, jak na chwilę się rozluźnisz to może być groźny i gdzieś tam potrafi urwać seta albo punkty

– mówił po meczu kapitan AZS-u Jędrzej Brożyniak. Teraz przed częstochowianami trzy mecze z rzędu z czołówką ligowej tabeli. Już w najbliższą sobotę (23.01) w Hali Sportowej “Częstochowa” AZS będzie podejmować czwarty w tabeli TKS Tychy.

Na pewno to, że potknęła nam się noga w Będzinie troszkę podłoże w tabeli musimy oglądać zza siebie a mogliśmy mieć już spokojnie bez playoffów. Liczę, że ta drużyna będzie grała z każdym meczem coraz lepiej. Ten trudny, długi okres pomiędzy ostatnim meczem przed świętami a pierwszym meczem po świętach trochę wybił nas z rytmu, ale teraz z każdym treningiem było widać progres u każdego z zawodników i na pewno będziemy się lepiej prezentować w następnych spotkaniach

– dodaje trener AZS Stoelzle Częstochowa Wojciech Pudo. Sobotnie zwycięstwo dla siatkarzy AZS-u było pierwszym w 2021 roku i jedenastym w bieżących rozgrywkach II ligi.

NKS Start Namysłów : Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 0:3 (14:25, 23:25, 13:25)