Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wydział Zarządzania Kryzysowego rozwozi środki dezynfekujące oraz ochronne do szkół

Facebook Twitter

W tym tygodniu pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta jeździli po całej Częstochowie i przekazywali placówkom oświatowym środki ochronne.

fot. KlausHausmann /pixabay.com

Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w szkołach, przedszkolach czy żłobkach:

Łącznie 2180 litrów płynów do dezynfekcji rąk, 313 litrów koncentratu do dezynfekcji powierzchni i 5296 sztuk maseczek wielorazowych oraz 10750 sztuk maseczek jednorazowych, dodatkowo 964 sztuki przyłbic, ponadto przekazanych zostanie także 78 tysięcy sztuk rękawiczek jednorazowych i 1115 litrów mydła antybakteryjnego.

Jak środki ochrony osobistej rozłożyły się na poszczególne placówki:

Środki ochrony i dezynfekcji zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa są wydawane zgodnie z ustaleniami, limitami opracowywanymi na podstawie zgłoszeń z poszczególnych szkół, przedszkoli, żłobków i uzgodnione z wydziałem edukacji. 

Ministerstwo Edukacji i Zdrowia także zaopatrzy częstochowskie szkoły w środki ochronne. Pierwsze partie trafią już w przyszłym tygodniu:

Wydział Zarządzania Kryzysowego przekaże do szkół, zarówno publicznych, jak i niepublicznych 4551 sztuk płynów dezynfekujących, to jest dokładnie 22785 litrów oraz 87500 sztuk maseczek jednorazowych, z rezerw administracji państwowych. Zapotrzebowanie na maseczki i szkoły zgłaszały bezpośrednio do Ministerstwa Edukacji Narodowej a wydział będzie to wydawał zgodnie z otrzymaną listą z Ministerstwa Edukacji.

– mówił Paweł Zasępa – zastępca Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj