Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wydarzenie, sukces i jednocześnie wyróżnienie

Facebook Twitter

Spektakl Teatru Mickiewicza „W starych dekoracjach” zostanie zaprezentowany podczas sopockiego festiwalu „Dwa Teatry”. To wydarzenie, sukces i jednocześnie wyróżnienie dla ekipy częstochowskiego Teatru Dramatycznego. Spektakl zostanie wystawiony już 24 maja.

Na XVI Festiwalu Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2016” częstochowski Teatr im. Adama Mickiewicza będzie miał okazję – jako jedyny zaproszony zespół – przedstawić swój spektakl. Chodzi o oparty na wybitnych tekstach Tadeusza Różewicza tytuł „W starych dekoracjach” w reż. Igora Gorzkowskiego, z Henrykiem Talarem w głównej roli.

To pierwsza próba w historii festiwalu, zaproszenia tak dużego spektaklu. Do tej pory imprezy towarzyszące wypełniały spotkania z artystami oraz raczej kameralne formy sceniczne i koncertowe. Nasze przedstawienie zostanie wystawione na scenie kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie 24 maja o godz. 18.00.

Dodajmy, że w tym roku Wielką Nagrodą Festiwalu „Dwa Teatry” uhonorowany będzie związany z Częstochową Henryk Talar. Laury są przyznawane za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj